Kasprowy Wierch

Mamy już połowę maja! Tak, tak to prawda, czas leci bardzo szybko. Ostatnie dni były bardzo ładne, ale czy dobra pogoda utrzyma się też w weekend? Sprawdź w naszej prognozie. 

Piątek, 13.05.2022 r.,

w Tatrach mocno czuć powiew wiosny, śnieg znika w mgnieniu oka. Mimo wszystko wciąż obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Szczególnie dużo śniegu jest w Tatrach Wysokich, gdzie sprzęt zimowy jest absolutnie niezbędny! Słońce zajdzie dziś o 20:13, a czas nasłonecznienia wyniesie do trzech godzin. W górach można spodziewać się opadów deszczu do 5 mm. W Zakopanem będzie 18 stopni, na Kasprowym 7, nad Morskim Okiem 14, a na Rysach raptem 4. Wiatr będzie dziś umiarkowany, tj. do 30 km/h.

Sobota, 14.05.2022 r.,

drugi dzień weekendu przyniesie nam piękną pogodę. Dzień rozpocznie się o 4:58, a słońce zajdzie o 20:15. Na turystów będzie czekać nawet 9 godzin słońca! Uważajcie na siebie, bowiem w wielu miejscach wciąż są warunki zimowe, nie bez powodu TOPR prognozuje utrzymanie pierwszego stopnia zagrożenia lawinowego. Tym razem deszcz nie będzie padał. Należy spodziewać się wiatru do 25 km/h. W Zakopanem będzie 18 stopni, nad Morskim Okiem 15, na Kasprowym 6, a na Rysach raptem 3.

Niedziela, 15.05.2022 r.,

ostatni dzień weekendu także przyniesie nam piękną pogodę z czasem nasłonecznienia do 12 godzin. Dzień rozpocznie się o 4:57, a zakończy o 20:17. Śnieg będzie dalej topniał przez co miejscami będzie bardzo grząski. Sprzęt zimowy wciąż będzie niezbędny, a przed wycieczką sprawdź koniecznie komunikat lawinowy. Wiać będzie z prędkością około 15 km/h, zatem warunki będą idealne. W Zakopanem będzie 19 stopni, nad Morskim Okiem 17, na Kasprowym 9, a na Rysach 4.

Jak widać pogoda będzie nas rozpieszczać. Pamiętajcie jednak, że w wielu miejscach wciąż trzeba mieć zimowy sprzęt. Zachowajcie zatem rozsądek i korzystajcie ze słońca!