Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami weekend ze Świętem 15 sierpnia. To właśnie wtedy zazwyczaj na tatrzańskich szlakach notuje się największe tłumy. W tym roku dodatkowo sprzyjać będzie pogoda - przed nami bardzo słoneczna końcówka tygodnia!

Piątek, 13 sierpnia 2021 r.

Nad Polskę nadeszła fala upałów. Będzie ona odczuwalna także w Tatrach, gdzie termometry - jak na tę wysokość - będą wskazywały wysokie wartości. Pragniemy przypomnieć, że aktualnie nieczynne są szlaki na Wielki Kopieniec oraz na Krzyżne z Doliny Pięciu Stawów. Nadchodzący weekend to także ostatnia szansa, aby przed przerwą wybrać się na Świnicę - wejścia zarówno ze strony Zawratu, jak i Świnickiej Przełęczy zostaną zamnknięte do odwołania w poniedziałek. Wschód słońca w piątek o 5:21, zachód 20:01. Termometry maksymalnie wskażą: w Zakopanem 24 st., nad Morskim Okiem 19, na Kasprowym 16, na Rysach 11. Przez cały dzień będzie bardzo słonecznie - przewiduje się aż 10 h nasłonecznienia. Nie są przewidywane burze ani też opady. Wiatr nie powinien przekroczyć 20 km/h, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1024 hPa. 

Sobota, 14 sierpnia 2021 r.

W sobotę początkowo aura będzie bardzo podobna do piątku. Przewiduje się słońce i wysokie temperatury, a konkretnie: 24 st. dla Zakopanego, 19 st. dla Morskiego Oka, 17 dla Kasprowego Wierchu i 11 dla Rysów. Niestety około godz. 15 warunki się pogorszą. Na tę godzinę przewidywane są burze i niewielkie opady deszczu. Pamiętajmy zatem, żeby w sobotę rozpocząć swoje wycieczki odpowiednio wcześnie. Wiatr tego dnia nie przekroczy 25 km/h, a barometry wskażą 1022 hPa. Słońce pojawi się na horyzoncie o 5:30, a zniknie za nim o 19:58.

Niedziela, 15 sierpnia 2021 r.

W niedzielę powrócą komfortowe warunki przez cały dzień. Temperatury nawet jeszcze minimalnie wzrosną, a w ciągu dnia przewiduje 9 h nasłonecznienia bez opadów i burz. W Zakopanem odnotujemy 25 st., nad Morskim Okiem 20, na Kasprowym 17, a na  Rysach 11. Wiatr może być nieco silniejszy niż w poprzednich dniach, zwłaszcza pod wieczór, kiedy to osiągnie na graniach ok. 35 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1017 hPa. Wschód słońca o 5:31, zachód o 19:56. Zatem szykują się bardzo dobre warunki, ale pamiętajmy, że prognozy mają charakter wstępny - im bliżej do terminu wycieczki, tym są co prawda pewniejsze, jednakże wszystko weryfikuje sytuacja na szlaku. Miejmy to na uwadze zwłaszcza przy wysokich temperaturach, gdy mogą się pojawić niezapowiadane burze. Już pierwsze grzmoty powinny nas skłonić do odwrotu w kierunku bezpiecznego schronienia. Życzymy wszystkim udanego weekendu!