Hala Gąsienicowa kamera topr

Czas leci wyjątkowo szybko, mamy już połowę stycznia! Wybieracie się w tym okresie w Tatry? Koniecznie zapoznajcie się z naszą prognozą pogody. 

Piątek, 14.01.2022 r.,

pierwszy dzień weekendu rozpoczął się od odwilży i silnego wiatru. Warunki do uprawiania turystyki niestety nie są dobre. Odwilż sięga aż Kasprowego Wierchu, a wiatr przekracza 100 km/h. Gdy to wszystko zmarznie, warunki będą jeszcze gorsze, tj. bardziej betonowe, niż tydzień temu. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Słońce zajdzie o 16:08. W Zakopanem będą dzisiaj 2 stopnie na plusie, nad Morskim Okiem 3 (rano było 7!), na Kasprowym -1, a na Rysach -2. Może spaść do 5 centymetrów śniegu. Należy naprawdę na siebie uważać, warunki są bardzo wymagające.

Sobota, 15.01.2022 r.,

drugi dzień weekendu przyniesie znaczne ochłodzenie i warunki będą naprawdę trudne! Dzień wstanie o 7:30, a słońce zajdzie o 16:09. Czas nasłonecznienia wyniesie około 5h, jednak wiatr będzie wiał w porywach do 70 km/h. Śnieg tego dnia nie spadnie. TOPR prognozuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, jednak przed wycieczką sprawdź aktualny komunikat. Aby poruszać się po górach w takich warunkach niezbędne jest doświadczenie i perfekcyjne panowanie nad sprzętem. W Zakopanem będzie -1, tak samo nad Morskim Okiem, na Kasprowym -8, a na Rysach -10.

Niedziela, 16.01.2022 r.,

wszystko wskazuje na to, że silny wiatr zrobi sobie dzień wolnego. W niedzielę ma wiać około 25 km/h. Dzień wstanie o 7:29, a skończy się o 16:11. Opady śniegu nie są prognozowane, czas nasłonecznienia wyniesie około 4 godzin. Znów jednak będziemy mieli do czynienia z odwilżą... W Zakopanem będą 4 stopnie, nad Morskim Okiem 1, na Kasprowym -1, a na Rysach -2. Dlatego warunki do uprawiania turystyki będą znów trudne. Wszystko zmarznie w sobotę, potem odmarznie w niedzielę. Uważajcie na siebie i pamiętajcie o sprawdzeniu komunikatu lawinowego przed wycieczką. Ciągłe przemiany pod wpływem temperatury będą działały destabilizująco na pokrywę śnieżną.

Jak widać pogoda będzie niczym sinusoida. Warunki będą naprawdę trudne, dlatego uważajcie na siebie i rozsądnie wybierajcie cele swoich wycieczek.