warunki weekendowe w Tatrach

Mijający tydzień przyniósł ochłodzenie i burze, a szlaki pozostają śliskie po opadach deszczu. W weekend możemy się spodziewać nieznacznie lepszych warunków, jednak z niewielką szansą na słoneczne dni.

Piątek, 15 czerwca 2018 r.
Szlaki w części reglowej są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych także błotniste. W Tatrach Wysokich niezmiennie zalega śnieg na szlaku na Rysy, na Mieguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, na Szpiglasową Przełęcz od strony Doliny Pięciu Stawów oraz na szlaku na Zawrat i na Kozią Przełęcz od strony Hali Gąsienicowej, część łańcuchów na Orlej Perci znajduje się pod śniegiem. Przypominamy, że do uprawiania turystyki w tej części Tatr niezbędny jest sprzęt zimowy i doświadczenie. W Tatrach Zachodnich śniegu już nie ma.

Dziś możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu, słońce raczej nie wyjrzy zza chmur na dłużej – przewidywany czas nasłonecznienia wynosi zaledwie 2 godziny. W Zakopanem termometry pokażą 16 st. C, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym Wierchu 8, na Rysach 5. Na najwyższym szczycie Polski wiatr powieje z prędkością 25 km/h. Ciśnienie wynosi dziś 1014 hPa, słońce wstało o 4:34, zajdzie o 20:47. 

Sobota, 16 czerwca 2018 r.
W sobotę będzie niceo cieplej: temperatura w stolicy Tatr wyniesie 19 st. C, nad Morskim Okiem 17, na Kasprowym Wierchu 9. Tam poranek będzie pogodny, później słońce schowa się za chmurami, a wieczorem może popadać. Na Rysach dzień zapowiada się pogodnie, a termometry pokażą 7 st. C. W Zakopanem i dolinach umiarkowane zachmurzenie i czas nasłonecznienia do 6 godzin, ciśnienie prawie bez zmian: 1015 hPa. Wschodu słońca możemy się spodziewać o 4:34, zaś zachodu o 20:48.

 

Niedziela, 17 czerwca 2018 r.
Ostatni dzień weekendu zapowiada się podobnie jak sobota: umiarkowane zachmurzenie z możliwymi przejaśnieniami w Zakopanem i dolinach, na Rysach pogodnie. Na Kasprowym Wierchu i nad Morskim Okiem po południu może pojawić się deszcz. Temperatura zbytnio się nie zmieni: w Zakopanem termometry pokażą 20 st. C, nad Morskim Okiem 18, na Kasprowym 11, a na Rysach 7. Dzień będzie niemal bezwietrzny, ciśnienie utrzyma się na poziomie 1015 hPa. Wschód słońca nastąpi o 4:34, zachód o 20:48. 

Pogoda w weekend zapowiada się nieźle, jednak należy mieć świadomość, że w każdej chwili spodziewane warunki mogą ulec zmianie, dlatego przed planowaną wyprawą warto jeszcze raz zapoznać się z aktualną prognozą. Życzymy udanego wypoczynku!