Pięć Stawów kamery.topr.pl

Przed nami świąteczny weekend, czy przyniesie nam dobrą pogodę i wysyp krokusów, a może będzie zupełnie inaczej? Sprawdź w naszej prognozie. 

Piątek, 15.04.2022 r.,

po dwóch dniach pięknej pogody, piątek przyniósł nam jej zmianę. Aktualnie w Tatrach czuć załamanie pogody. W Zakopanem może przelotnie padać deszcz, a na szczytach śnieg. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, które może lokalnie wzrastać ze względu na dodatnie temperatury. Wiatr będzie dziś niewielki, do 15 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie ledwie godzinę, a słońce zajdzie o 19:32. W Zakopanem będzie 10 stopni, nad Morskim Okiem 9, na Kasprowym 3, a na Rysach 0. 

Sobota, 16.04.2022 r.,

drugi dzień weekendu przyniesie znaczne ochłodzenie, powrócą wręcz zimowe temperatury, a śnieg może spaść także w Zakopanem. W górach ma go przybyć od 10 do 20 centymetrów! Dzień rozpocznie się o 5:47, a skończy o 19:34, czas nasłonecznienia wyniesie tylko godzinę. TOPR prognozuje, że utrzyma drugi stopień zagrożenia lawinowego, ale przed wycieczką sprawdź aktualny komunikat. W Zakopanem będą ledwie 3 stopnie, nad Morskim Okiem 2, na Kasprowym -5 i na Rysach -7. Wiatr będzie wiał z prędkością do 40 km/h na graniach.

Niedziela, 17.04.2022 r.,

Pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych przyniesie nam wreszcie trochę słońca, gdyż czas jego operowania wyniesie około 5 godzin. Wciąż będzie naprawdę zimno. W Zakopanem 4 stopnie, nad Morskim Okiem 2, na Kasprowym -6, a na Rysach -10. Jeżeli jedziecie na Święta na Podhale, zabierzcie zimowe ubrania. Dzień rozpocznie się o 5:45, a zakończy o 19:35. Tego dnia nie będzie opadów deszczu, ani śniegu. Przed wycieczką sprawdź koniecznie komunikat lawinowy.

Jak widać załamanie pogody będzie dość znaczne. Uważajcie na siebie, zabierzcie dużo zimowych ubrań i cieszcie Tatrami.