Kamera Dolina Chochołowska

Przed nami kolejny weekend września. Nie będzie on może tak spektakularnie piękny jak poprzedni, ale - mimo zapowiedzi burz i przelotnych opadów deszczu - możemy spodziewać się dobrej pogody.

Piątek, 15 września 2023 r.

Obecnie warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dobre. Należy jedynie uważać na zacienione miejsca, w których - zwłaszcza ranem - bywa ślisko. Na obszarach leśnych czasami zalega błoto. Największym utrudnieniem dla turystów są remonty. Do odwołania zamknięty jest odcinek Orlej Perci pomiędzy Zawratem a Kozią Przełęczą. W piątek i sobotę nie można także dostać się na tę drugą przełęcz - zarówno od strony Pięciu Stawów, jak i z Doliny Gąsienicowej. Trwa wymiana asfaltu na drodze do Morskiego Oka, ale poskutkuje ona zamknięciem szlaku dopiero od poniedziałku. Piątek jest dniem pogodnym, ale najchłodniejszym z całego weekendu. Nie są przewidywane dziś ani opady, ani też burze. Temperatury maksymalne ukształtują się następująco: Zakopane - 18 st., Morskie Oko - 15, Kasprowy Wierch - 9, Rysy - 6. Łączny czas nasłonecznienia wyniesie 8 h, a wiatr osiągnie prędkość 25 km/h. Słońce zajdzie dziś o 18:54.

Sobota, 16 września 2023 r.

W sobotę możemy spodziewać się jeszcze większych ilości słońca - do 9 h sumarycznie w ciągu dnia. Piękny obraz zepsuć może aura w godzinach popołudniowych. Od godziny 14 możliwe jest wystąpienie burz z bardzo przelotnymi opadami deszczu. Będzie cieplej niż w piątek. Termometry wskażą 22 st. w Zakopanem, 17 nad Morskim Okiem, 12 na Kasprowym i 7 na Rysach. Maksymalna prędkość wiatru tego dnia to 25 km/h. Wschód słońca będzie mieć miejsce o 6:17, zachód o 18:52.

Niedziela, 17 września 2023 r.

W niedzielę będzie nieco więcej chmur. Przewiduje się, że słońce pokaże się na niebie nie dłużej niż przez 3 h. Tym razem nie będzie zagrożenia burzami, natomiast po godzine 14 może pojawić się niewielki deszcz. Maksymalne temperatury w niedzielę to: 22 st. w Zakopanem, 17 st. nad Morskim Okiem, 12 st. na Kasprowym Wierchu i 7 st. na Rysach - czyli identycznie jak w sobotę. Wiatr nie powinien przekroczyć 30 km/h. Wschód słońca o 6:18, zachód o 18:49. Wszystkim wybierającym się w góry życzymy udanej wycieczki. Dobrego weekendu!