Hala Gąsienicowa Tatry

Za nami weekend, który nie sprzyjał górskim wędrówkom. Co prawda pogoda nie była aż tak zła, jak zapowiadano, ale ciężko powiedzieć, że była idealna. A jakie będą najbliższe dni? Zapraszamy do relacji!

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r.

Dzisiejszy dzień przywitał nas przepięknym słońcem i tak już pozostanie. Czas nasłonecznienia wyniesie do 10 godzin. Aktualnie w Tatrach panuje 1., najniższy stopień zagrożenia lawinowego. Na Kasprowym -3 kreski, w Pięciu Stawach 0, nad Morskim Okiem 5, a w Zakopanem 7 kresek na plusie. Wiatr na graniach będzie osiągał maksymalnie 30 km/h. Jak widać warunki do wędrowania są bardzo dobre, także te narciarskie na Kasprowym Wierchu muszą być bardzo dobre, biorąc pod uwagę ujemną temperaturę, która dobrze wpływa na śnieg.

Wtorek, 16 kwietnia 2019 r.

Wtorek będzie kopią dnia poprzedniego. Wiatr do 30 km/h, nasłonecznienie do 10h, TOPR prognozuje 1. stopień zagrożenia lawinowego. Temperatury będą prawie identyczne. Na Kasprowym -1, w Pięciu Stawach 1, nad Morskim Okiem 7, a w Zakopanem 8. Jeżeli możesz, jedź w Tatry – to będzie idealny dzień do działalności górskiej, pamiętaj jednak, aby dopasować cele do swoich umiejętności i stanu wiedzy o śniegu.

Środa, 17 kwietnia 2019 r.

Środa przyniesie nam zmianę pogody. Nie będzie już tak słonecznie, a wręcz będzie pochmurno. Słońce tego dnia do nas nie zajrzy. Temperatury będą na podobnym poziomie. Na Kasprowym -1, w Pięciu Stawach 1, nad Morskim Okiem 4, a w Zakopanem 8 kresek na plusie. Pamiętaj, aby przed wycieczką koniecznie sprawdzić aktualny komunikat lawinowy. Wiatr tego dnia będzie na podobnym poziomie, co w dniach poprzednich – do 30 km/h.

Czwartek, 18 kwietnia 2019 r.

Czwartek przyniesie nam poprawę pogody, czas nasłonecznienia wyniesie do 6 godzin, dzięki czemu będzie można bez większych problemów cieszyć się widokami. Będzie to dotychczas najcieplejszy dzień tygodnia. W Zakopanem będzie aż 11 kresek, nad Morskim Okiem 9, w Pięciu Stawach 3, a na Kasprowym Wierchu 0. Prawdopodobnie utrzyma się 1. stopień zagrożenia lawinowego, jednak sprawdź komunikat zanim wyruszysz w góry.

Jak widać pogoda, poza środą, będzie sprzyjała górskim wędrówkom, pamiętaj jednak, aby podejść do tematu rozsądnie i planować wycieczki adekwatnie do umiejętności i wiedzy.