warunki w Tatrach

Po czwartkowym załamaniu pogody i opadach śniegu, pogoda w Tatrach robi się coraz bardziej wakacyjna. Czy utrzyma się w kolejnych dniach?

Poniedziałek, 15 lipca 2019 r.

Tatry powoli podnoszą się po ostatnim załamaniu pogody. Poniedziałkowy poranek przywitał góry słońcem, dobrą widocznością i brakiem wiatru. Mimo to szlaki są mokre i śliskie, a na leśnych odcinkach błotniste. Na graniach Tatr Wysokich, szlaki przykryte są cienką warstwą świeżego śniegu, mogą występować oblodzenia. Z kolei stary śnieg niemal całkowicie stopniał. Nadal zamknięty jest szlak w Wyżniej Dolinie Chochołowskiej na przełęczy pod Wołowcem.

W Zakopanem jest teraz 17 stopni, nad Morskim Okiem - 15, na Kasprowym Wierchu 7, a na Rysach 1. Wiatr będzie dzis niemal nieodczuwalny, w porywach osiągnie prędkość maksymalną 15 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 11 godzin, nie powinno padać. Ciśnienie atmosferyczne to 1013 hPA - w kolejnych dniach utrzyma się na takim samym poziomie.

Wschód słońca: 4:50 Zachód słońca: 20:39

Wtorek, 16 lipca 2019 r.

Wtorek przyniesie niewielkie pogorszenie pogody. Czas nasłonecznienia, w stosunku do poprzedniego dnia zmniejszy się o 2 godziny. Po południu może padać deszcz. Temperatura wzrośnie średnio o 1 stopień. Odczuwalna może być jednak niższa, ponieważ prędkość wiatru na graniach wzrośnie do 25 km/h.

Wschód słońca: 4:50 Zachód słońca: 20:38

Środa, 17 lipca 2019 r.

Środa przywita nas słońcem. Niebo ma być bezchmurne przez cały dzień. Prędkość wiatru sięgnie 30 km/h. Temperatura będzie oscylować wokół 18. kreski w Zakopanem, 15. nad Morskim Okiem, 8. na Kasprowym Wierchu i 5. na Rysach.

Wschód słońca: 4:52 Zachód słońca: 20:37

Czwartek, 18 lipca 2019 r.

Czwartek to już prawie weekend, czyli... pogoda znów ma się popsuć. Będzie coraz więcej chmur, a coraz mniej słońca. Czas nasłonecznienia wyniesie zaledwie 5 godzin. W Zakopanem będzie 19 stopni, nad Morskim Okiem 16, na Kasprowym Wierchu 10, a na Rysach 5. Po południu ma padać. Wiatr osłabnie i w podmuchach osiągnie prędkość do 10 km/h. 

Pogoda, jak to w górach, zmienia się z godziny na godzinę. Prosimy o uważne sprawdzanie prognoz pogody i dobieranie tras w zależności od warunków. Dobrego tygodnia!

Wschód słońca: 4:52 Zachód słońca: 20:37