Kamera Hala Gąsienicowa

Ostatnie dni nie są sprzyjające pogodowo. Podobnie będzie z weekendem, w czasie którego dobrej pogody nie będzie prawie w ogóle. Zapraszamy na szczegółową analizę prognoz.

Piątek, 16 lipca 2021 r.

Weekend rozpoczyna się od najlepszego pogodowo dnia, co nie znaczy, że jest on dobry. Słońce wzeszło dziś o 4:52, ale jest to tylko sformułowanie umowne, bo przez większość dnia dominują i dominować będą chmury. Już od około godz. 15 mogą pojawić się burze, którym towarzyszyć będą - na szczęście przelotne - opady deszczu. Temperatura w Zakopanem wynosi 23 st. C, nad Morskim Okiem 20, na Kasprowym 14, a na Rysach 10. Nie ma dużego wiatru - w zasadzie nie powinien on przekraczać 15 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1015 hPa. Zachód słońca będzie miał miejsce o 20:39. Należy mieć na uwadze to, że po ostatnich opadach warunki są trudne. Szlaki są mokre, śliskie, a w dolinach zabłocone. W niewielu miejscach na Orlej Perci czy Rysach pozostały resztki starego śniegu. Pamiętajmy także o tym, że szlak znad Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat jest nieczynny.

Sobota, 17 lipca 2021 r.

Sobota będzie dniem deszczowym i burzowym. Po nocnych opadach, w godzinach porannych nieco się rozpogodzili, ale deszcze - i to obfitsze niż w nocy - mogą pojawić się już około godz. 12. Wtedy również nadejdą burze, które potrwają właściwie do wieczora. Termometry wskażą następujące wartości: Zakopane 22, Morskie Oko 20, Kasprowy 15, Rysy 10. Wiatr nie będzie przekraczać 20 km/h, a barometry wskażą ponownie 1015 hPa. Wschód słońca będzie mieć miejsce o 4:53, a zachód o 20:38.

Niedziela, 18 lipca 2021 r.

Także w niedzielę nie będzie dobrych warunków do chodzenia po górach. Po wczesnoporannych burzach również tego dnia rano się na chwilę rozpogodzi, jednakże po południu znów wrócą burze i opady. Dodatkowo może być minimalnie chłodniej niż w poprzednich dniach - zwłaszcza w dolinach. Termometry pokażą: w Zakopanem 21, nad Morskiem Okiem 17, na Kasprowym 14, na Rysach 9. Wiatr osiągnie maksymalną prędkość 25 km/h, a ciśnienie atmosferyczne tego dnia będzie wynosiło znów 1015 hPa. Wschód słońca w niedzielę o 4:54, a zachód o 20:37. Tak więc weekend będzie stabilny pogodowo, jednakże będzie to stabilna, zła pogoda. Warto pomyśleć o ograniczeniu górskich wędrówek do krótkich porannych spacerów. Życzymy wszystkim Czytelnikom udanego wypoczynku!