Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami trzy kolejne dni długiego weekendu. W Tatrach istny turystyczny armageddon. Ruch jest bardzo duży, wszystko wskazuje na to, że padną rekordy frekwencji - zwłaszcza, że w najbliższych dniach pogoda będzie sprzyjać górskim wędrówkom.

Piątek, 16 sierpnia 2019 r.

Dziś piątek, dla wielu z nas wolny od pracy. Wygląda na to, że pół Polski zdecydowało się na przyjazd w Tatry. TPN odradza przejazd w stronę Morskiego Oka, gdyż parkingi są wypełnione od wczesnych godzin porannych, a na Drodze Oswalda Balzera tworzą się gigantyczne korki. Lepiej wybrać mniej popularne miejsca, choć pamiętajmy, że aktualnie w Tatrach tłoczno jest wszędzie. Dzisiejszy dzień będzie najmniej korzystnym pogodowo z całego weekendu. Temperatura w Zakopanem wynosi 17 st. C, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym 9, a na Rysach 3. W ciągu dnia mają być łącznie 3 godziny przejaśnień, a wiatr nie przekroczy 20 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1016 hPa. Od godziny 15 mogą wystąpić burze, dlatego też prosimy zakończyć wycieczki wcześniej lub postarać się w tym czasie znaleźć bezpieczne schronienie. Wschód słońca dziś był o godz. 5:32, natomiast zachód będzie o 19:55.

Sobota, 17 sierpnia 2019 r.

Sobota ma być cieplejsza i ładniejsza od piątku. Przewidywany czas nasłonecznienia wyniesie 6 h, a w ciągu całego dnia tylko ok. godziny 15 ma spaść symboliczny deszczyk. Temperatura w Zakopanem wzrośnie do 19 st. C, nad Morskim Okiem zmierzymy 16, na Kasprowym 12, a na Rysach 6. Wiatr tego dnia osiągnie maksymalną prędkość 15 km/h, a ciśnienie ponownie wynosić będzie 1016 hPa. Słońce wzejdzie o 5:33, a zajdzie o 19:53. Również tego dnia spodziewamy się bardzo dużego ruchu turystycznego.

Niedziela, 18 sierpnia 2019 r.

Ostatni dzień długiego weekendu będzie zarazem dniem najładniejszym. Przewidujemy 8 h słoneczka i żadnych opadów. Również termometry okażą się łaskawe. Temperatura w Zakopanem wzrośnie do przyjemnych 21 st., podczas gdy nad Morskim Okiem termometry wskazą 18 st. Na Kasprowym w tym czasie 14, a na Rysach 9. Zerwie się umiarkowany wiatr, który jednak nie powieje z prędkością większą niż 35 km/h. Barometry tego dnia wskażą 1016 hPa, co wskazuje, że przez cały weekend ciśnienie będzie bardzo stabilne. Wschód słońca 5:35, zachód 19:51.

Póki co, Tatry stoją i dzielnie odpierają zmasowany atak armii turystów. Jeśli ktoś planuje w ten weekend wybrać się w góry, to prosimy o uwzględnienie nie tylko pogody i własnych możliwości, ale także właśnie wzmożonego ruchu turystycznego, który może utrudniać poruszanie się po szlakach, wydłużając czas potrzebny na pokonanie kolejnych odcinków zaplanowanej trasy. Wszystkim życzymy miłego weekendu i udanych, bezpiecznych wędrówek.