warunki w Tatrach

Warunki w Tatrach są zmienne, w weekend pojawiły się deszcze i burze oraz mgła. Niestety bieżący tydzień nie zapowiada się lepiej.

Poniedziałek, 16 lipca 2018 r.

Szlaki na odcinkach leśnych mogą być mokre i błotniste, stan wód w potokach jest podniesiony. Niski pułap chmur ogranicza widoczność powyżej górnej granicy lasu, co może przyczynić się do zgubienia drogi. W Dolinie Strążyskiej trwają prace związane z konstrukcją nowego punktu sprzedaży biletów, w wielu miejscach trwa zrywka i wywóz drewna, zatem należy tam zachować ostrożność i stosować się do poleceń pracowników parku. 

Dziś w Zakopanem temperatura wyniesie 18 st. C, po południu pojawią się burze oraz opady deszczu. Nad Morskim Okiem termometry pokażą 17 st. C, na Kasprowym 9, na Rysach 6. Wszędzie występuje zagrożenie burzowe i spodziewany jest deszcz, zatem warunki nie sprzyjają wędrówkom. Ciśnienie wyniesie 1012 hPa. Słońce wzeszło o 4:51, zajdzie o 20:40.

 

Wtorek, 17 lipca 2018 r.

We wtorek temperatura utrzyma się na podobnym poziomie, znów jednak spodziewane są burze i deszcz. Termometry w stolicy Tatr pokażą 17 st., nad Morskim Okiem 15, na Kasprowym Wierchu 8, na Rysach 6. Wiatr powieje z prędkością 35 km/h na najwyższym szczycie Polski, barometry wskażą 1008 hPa, a czas nasłonecznienia wyniesie nie więcej niż 2-3 godziny. Słońce wzejdzie o 4:52, zajdzie o 20:39.

 

Środa, 18 lipca 2018 r.

W środę możemy się spodziewać obfitych opadów deszczu przez cały dzień, prognozy nie przewidują już zagrożenia burzowego. Termometry pokażą w Zakopanem znów 17 st. C, nad Morskim Okiem 15 st, na Kasprowym Wierchu 10. Na Rysach temperatura wyniesie 7 st. C, w ciągu dnia wiatr będzie się tam wzmagał do 40 km/h, w nocy osłabnie do 30 km/h. Ciśnienie atmosferyczne niemal bez zmian, 1007 hPa. Dzień rozpocznie się o 4:53, nadejścia nocy możemy się spodziewać o 20:38. Tego dnia słońce nie wyjrzy zza chmur: czas nasłonecznienia będzie zerowy.

 

Czwartek, 19 lipca 2018 r.

W czwartek pogoda nieco się poprawi, deszcz osłabnie w Zakopanem, a zachmurzenie będzie tam nieco mniejsze. Temperatura w stolicy Tatr wyniesie 18 st., nad Morskim Okiem 17. W wyższych partiach Tatr deszcz wciąż będzie mocny, wiatr za to powieje słabiej niż w środę: w nocy jego prędkość spadnie do 15 km/h. Na Kasprowym Wierchu termometry pokażą 9 st. C, a na Rysach 7 st. Ciśnienie w czwartek wyniesie 1013 hPa, spodziewany czas nasłonecznienia niestety znów zerowy. Dzień potrwa od 4:55 do 20:37. Warunki w tym tygodniu będą trudne, w poniedziałek i wtorek spodziewane są burze, później zaś ulewne deszcze, zatem szlaki staną się mokre i śliskie. Apelujemy o rozsądne planowanie wędrówek i życzymy udanego tygodnia!