Hala Gąsienicowa kamera topr

Przed nami ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia. Jaka będzie pogoda? Sprawdź w naszej prognozie. 

Piątek, 17 grudnia 2021 r.,

początek weekendu przywitał nas niezbyt ładną pogodą. Słońca dzisiaj nie zobaczymy, a wiatr będzie wiał w porywach do 70 km/h. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W Zakopanem ma być 0 stopni, na Kasprowym -8, nad Morskim Okiem -2, a na Rysach aż -13! Biorąc pod uwagę wiatr, temperatury odczuwalne spadną poniżej - 20 stopni. Zachód słońca nastąpi o 15:42, w górach może spaść nawet do 20 cm śniegu.

Sobota, 18 grudnia 2021 r.,

po opadach dnia wcześniejszego TOPR prognozuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Przed wycieczką sprawdźcie koniecznie komunikat. W sobotę ma być ładniej jednak wciąż wietrznie. Wiatr także będzie wiał w porywach do 70 km/h, słońce natomiast będzie świeciło przez około dwie godziny. W Zakopanem prognozuje się -2 stopnie, nad Morskim Okiem -3, na Kasprowym -5, a na Rysach -6. Wschód słońca 7:29, zachód 15:41. Spadnie do 10 cm śniegu.

Niedziela, 19 grudnia 2021 r.,

ostatni dzień weekendu będzie podobny do przedostatniego. Słońce wstanie o 7:30, zajdzie o 15:42. Czas nasłonecznienia będzie wynosił około dwie godziny, wiatr będzie wiał w porywach do 70 km/h. Biorąc pod uwagę wcześniejszy opad zapewne tego dnia będzie obowiązywał drugi stopień zagrożenia lawinowego. Jest to jednak tylko przypuszczenie, więc przed wycieczką sprawdź najświeższy komuniikat TOPR! To bardzo ważne. W Zakopanem będą 2 stopnie, nad Morskim Okiem 0, na Kasprowym -3, a na Rysach -4. Spadnie około 10 cm śniegu. 

Jak widać weekend przyniesie nam silny wiatr oraz większe zagrożenie lawinowe.