Pogoda w Tatrach

W Tatrach szczyt sezonu turystycznego. Na drogach tworzą się korki, na parkingach brak miejsc, a na szlakach tłumy. Pogoda ostatnio dosyć kapryśna - także w nadchodzący weekend tylko częściowo będzie sprzyjać turystom.

Piątek, 17 sierpnia 2018 r.

Po ostatnich opadach szlaki są w całkiem niezłym stanie. Tylko w dolinach możemy spotkać gdzieniegdzie błoto i kałuże, wyżej jest dużo lepiej. Należy jednak zachować szczególną ostrożność na odcinkach skalistych, gdzie kontakt z mokrą skałą może być niebezpieczny. Zalecamy także omijać najbardziej oblegane miejsca, poszukać kontaktu z Tatrami poza topowymi szlakami, gdyż ruch w takich miejscach jak Morskie Oko jest bardzo duży. Dzisiejszy dzień rozpoczął się od walki chmur ze słońcem. Ostatecznie przewidywane jest 8 h nasłonecznienia. Temperatura w Zakopanem wynosi 22 st. C, nad Morskim Okiem 18 st. C, na Kasprowym 14 st. C, na Rysach 8 st. C. Popołudniu pogoa ma się jednak zepsuć: przejdą burze i odnotujemy opady deszczu. Ciśnienie wyniesie 1017 hPa, wiatr nie powinien przekroczyć 20 km/h. Słońce wzeszło o godzinie 5:34, a zaszło o 19:53.

Sobota, 18 sierpnia 2018 r.

Sobota ma być najładniejszym dniem nadchodzącego weekendu. Praktycznie przez cały dzień będzie słonecznie lub lekko pochmurno, lecz bez opadów. Jedynie wieczorem może spaść lekka mżawka. Termometry wskażą następujące wartości: Zakopane - 22, Morskie Oko - 20, Kasprowy - 15, Rysy - 8. Łączny czas nasłonecznienia wyniesie 8 h, a ciśnienie atmosferyczne 1019 hPa. Wiatr powieje z prędkością maksymalną prędkością 20 km/h. Wschód słońca będzie mieć miejsce o 5:35, zachód o 19:51.

Niedziela, 19 sierpnia 2018 r.

W niedzielę przewidujemy lekkie pogorszenie pogody. Może spaść niewielki deszcz, a w godzinach popołudniowych powrócą burze. Niemniej jednak przez 7 h w ciągu dnia będzie słonecznie. Temperatura w stolicy Tatr wyniesie 21 st. C, nad Morskim Okiem 18, na Kasprowym 15, na Rysach 9. Barometry wskażą 1022 hPa, a spodziewana prędkość wiatru wyniesie 15-20 km/h. Słońce tego dnia wzejdzie o godzinie 5:37, a zajdzie o 19:49. Przed nami jeden z ostatnich weekendów wakacji, co na pewno wielu z nas skusi do górskich wędrówek. Wędrujmy, pamiętając jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a w razie nadciągającej burzy nie ryzykujmy, opuszczając jak najszybciej granie i okolice stawów, kierując się jak najszybciej w stronę bezpiecznych schronień. Życzymy Wam udanego weekendu!