warunki w Tatrach

W minionych dniach pogoda, jak i warunki w Tatrach były stabilne. W ciągu dnia było dużo słońca, a temperatury nie spadały wówczas poniżej zera.  A jaka pogoda szykuje się na najbliższy weekend?

Piątek, 17 stycznia 2020 r.

Dzień rozpoczął się słonecznie, a na niebie nie ma wielu chmur. Jest , jak na styczeń ciepło: 4 stopnie w Zakopanem i nad Morskim Okiem, 1 na Kasprowym Wierchu i 0 na Rysach. Obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego - pokrywa śnieżna powoli się stabilizuje. Jest ona rozłożona bardzo nierównomiernie: miejscami na graniach śnieg wywiany jest do kamieni i lodu. Z oblodzeniami trzeba się liczyć również na szlakach dojściowych do schronisk - raczki przydadzą się też na drodze do Morskiego Oka. W partiach graniowych wieje silny wiatr, obniżając temperaturę odczuwalną. W porywach osiaga on prędkość do 55 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 4 godzin. Dla narciarzy otwarta jest trasa narciarska z Kasprowego Wierchu w Dolinie Gąsienicowej. 

Wschód slońca: 7:26 Zachód słońca: 16:10

Sobota, 18 stycznia 2020 r.

W sobotę czeka nas również sporo słońca. Będzie jednak chłodniej: 2 stopnie w Zakopanem i nad Morskim, - 3 na Kasprowym Wierchu,  - 5 na Rysach. Wiatr powieje z prędkością do 35 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie do 4 godzin, nie powinno padać. Na tatrzańskich jeziorach (w tym Morskim Oku) jest cienka, kilkucentymetrowa warstwa lodu - przestrzegamy jednak przed wchodzeniem na taflę, ponieważ ta z łatwością może się załamać.

Wschód slońca: 7:26 Zachód słońca: 16:13

Niedziela, 19 stycznia 2020 r.

Na niedzielę zapowiadane są opady śniegu (nie spadnie go jednak wiele, kilka centymetrów). Cały dzień zapowiada się pochmurnie, ale będzie bezwietrznie. Temperatura mocno pójdzie w dół. Termometry w Zakopanem pokażą 0 stopni, nad Morskim Okiem - 2, na Kasprowym Wierchu - 7, a na Rysach - 13. 

Kolejny tydzień przyniesie również sporo słońca i stabilną pogodę, temperatury na szczytach nieco poniżej 0. 

Wschód slońca: 7:26 Zachód słońca: 16:14