Morskie Oko kamera TOPR

Połowa września za nami. Powoli wkraczamy w kalendarzową jesień. Jednak zanim to nastąpi przed nami ostatni letni weekend. Jaka będzie pogoda? Sprawdź w naszej prognozie.

Piątek, 17.09.2021 r.,

Początek weekendu zaczął się bardzo brzydko. Za oknem mocno pada, spaść ma 14mm/12h deszczu. Czyli naprawdę dużo. W Zakopanem maksymalnie będzie 13 stopni, a na Kasprowym 6. Możliwe jest także wystąpienie popołudniowych burz. Warunki do uprawiania turystyki są wyjątkowo niekorzystne.

Sobota, 18.09.2021 r.,

Środek weekendu będzie nieco ładniejszy, ale wciąż chłodny. Należy spodziewać się na Kasprowym ledwie 4 stopni, a w Zakopanem 12. Wystąpią jednak przejaśniania, które wyniosą od 3 do 4 godzin. Można spodziewać się także niewielkich, przelotnych deszczy. Warunki nie będą łatwe, ale dużo lepsze niż w piątek.

Niedziela, 19.09.2021 r.,

Ostatniego dnia weekendu będzie wyjątkowo zimno, a deszcz może przerodzić się w niewielki śnieg na najwyższych szczytach. W Zakopanem ma być ledwie 9 stopni, a na Kasprowym tylko 2. Zachmurzenie będzie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Uważajcie szczególnie na poranne przymrozki, może być niebezpiecznie.

Jak widać warunki nie będą idealne. Dlatego uważajcie na siebie i rozsądnie wybierajcie cele wycieczek.