Hala Gąsienicowa Tatry

Za nami okres słonecznej i bardzo ciepłej pogody, to były wręcz wymarzone warunki do górskich podróży. A co przyniosą nam kolejne dni? Sprawdź w naszej prognozie.

Poniedziałek, 17.06.2019 r.

Dzisiejszy dzień niestety pogodą nie rozpieszcza. W Tatrach pada lekki deszcz, a widoczność jest bardzo słaba, powyżej granicy lasu praktycznie zerowa. Czas nasłonecznienia może wynieść do dwóch godzin, jednak nie ma co liczyć na przepiękne widoki. Na Kasprowym mamy aktualnie 11 kresek, w Pięciu Stawach 13, nad Morskim Okiem 16, a w Zakopanem 19. Burze nie są zapowiadane.

Wtorek, 18.06.2019 r.

Tego dnia wszystko wskazuje na to, że nie ma co wyruszać na szlaki. Będzie intensywnie padał deszcz, zarówno w Tatrach, jak i w Zakopanem. A co najważniejsze, istnieje zagrożenie wystąpienia burz, zatem należy na siebie bardzo uważać! Na Kasprowym prognozowane jest 11 kresek, w Pięciu Stawach 14, nad Morskim Okiem 18, a w Zakopanem 21. Jak widać temperatury będą przyjemne, jednak same warunki niestety nie. Czas nasłonecznienia może wynieść do pięciu godzin, jednak nie należy spodziewać się przepięknych widoków.

Środa, 19.06.2019 r.

Środek tygodnia będzie kolejnym dniem ze sporym zagrożeniem burzowym, będzie także padał deszcz, jednak nieco mniej intensywnie niż dzień wcześniej. Temperatury także będą identyczne, z jedną różnicą – w Zakopanem będzie jedna kreska więcej. Co najważniejsze, tego dnia będzie można liczyć na przejaśnienia, czas nasłonecznienia wyniesie do czterech godzin. Należy jednak cały czas na uwadze mieć burzową prognozę.

Czwartek, 20.06.2019 r.

To już chyba nie zdziwienie, ale ten będzie praktycznie identyczny jak wszystkie poprzednie, szczególnie jak środa. Czas nasłonecznienia wyniesie średnio cztery godziny, wystąpi spore zagrożenie burzami oraz będzie padał deszcz. Będzie to jednak dzień najcieplejszy. Na Kasprowym będzie 14 kresek, w Pięciu Stawach 16, nad Morskim Okiem 20, a w Zakopanem 22. Nie zmieni to jednak faktu, że warunki do wędrowania będą mocno niekorzystne.

Jak widać najbliższe dni będą mokre i burzowe, zatem należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na nieco lepszą pogodę.