Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami kilka dni naprawdę pięknej pogody w Tatrach. Być może to ostatni tak ciepły weekend w tym roku, bo choć za wcześnie, aby przewidywać, co będzie dalej, to istnieje duża szansa, że pod koniec tygodnia nadejdzie spore ochłodzenia, a być może nawet spadnie śnieg!

Poniedziałek, 17 września 2018 r.

Tak się złożyło, że poniedziałek będzie najchłodniejszym dniem tego tygodnia i najbardziej pochmurnym. Mimo to temperatura wyniesie 19 st. C w Zakopanem, 16 w Morskim Oku, 12 na Kasprowym i 7 na Rysach. Przewidywany łączny czas nasłonecznienia to 5 h. Wiatr powieje z maksymalną prędkością 25 km/h, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1024 hPa. Dzień jest coraz krótszy - słońce wzeszło o 6:19, a zajdzie o 18:49. Aktualnie warunki na szlakach są dobre, tylko w zacienionych miejscach znajdziemy jeśli ślady ostatnich opadów. Na szlakach panuje bardzo duży ruch turystyczny. W zachodniej części Tatr rozpoczął się remont szlaków graniowych, aktualnie trwają prace naprawcze w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu. Remontowany jest również szlak na odcinku Polana Strążyska - Przełęcz w Grzybowcu. Na Ścieżce nad Reglami w otoczeniu Doliny Lejowej i Doliny Chochołowskiej może być dużo błota, ze względu na trwającą tam zrywkę drewna. Prosimy zachować ostrożność.

Wtorek, 18 września 2018 r.

We wtorek wzrost temperatury i prawie cały dzień nasłonecznienia. W Zakopanem termometry wskażą 22 st. C. W tym czasie nad Morskim Okiem odnotujemy 18 st., na Kasprowym 14 st., a na Rysach 8 st. Wiatr nadal umiarkowany - powieje z prędkością do 25 km/h. Ciśnienie spadnie, ale nadal będzie wysokie: 1022 hPa. Wschód słońca tego dnia odnotujemy o 6:20, zachód zaś o 18:47.

Środa, 19 września 2018 r.

W środę pogoda praktycznie identyczna jak dnia poprzedniego. Znów przewiduje się 10 h nasłonecznienia. Biorąc pod uwagę, że cały dzień trwa teraz około 12,5 h, to naprawdę sporo. Temperatury będą się kształtować następująco: Zakopane - 22 st. C, Morskie Oko - 20 st., Kasprowy - 14 st., Rysy - 8 st. Nadal będziemy mieli do czynienia z wiatrem rzędu 25 km/h. Ciśnienie nadal wyniesie 1022 hPa, a dzień będzie o 2 minuty krótszy: wschód - 6:21, zachód - 18:45.

Czwartek, 20 września 2018 r.

Czwarty dzień tygodnia będzie minimalnie mniej słoneczny - przewidujemy 8 h nasłonecznienia. Nie przeszkodzi to w utrzymywaniu się wysokich temperatur. W stolicy Tatr termometry wskażą aż 23 st. C, nad największym tatrzańskim jeziorem 19, na Kasprowym 14, a na Rysach 7. Tego dnia ciśnienie nieznacznie wzrośnie - do 1023 hPa, a wiatr osłabnie do 15 km/h. Słońca pojawi się na horyzoncie o 6:23, a zajdzie o 18:42.

W najbliższych dniach warunki zdecydowanie będą sprzyjały górskim wędrówkom. Mamy przed nami ostatnie dni nie tylko kalendarzowego, ale i realnego lata. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji i wybrania się na szlak. Pamiętajcie jednak o zachowaniu bezpieczeństwa. Miłego tygodnia!