Dolina Pięciu Stawów kamery TOPR

Przed nami przedostatni weekend czerwca, który przyniesie nam piękną pogodę. To tak w dużym skrócie, ale jak jesteś ciekawy większej ilości informacji, to koniecznie przeczytaj naszą prognozę pogody. 

Piątek, 18.06.2021 roku:

Pierwszy dzień weekendu rozpoczął się bajecznie. Pełne słońce, niewielkie ilości chmur. Czas nasłonecznienia wyniesie około 13 godzin, zatem szykuje się naprawdę idylliczny dzień. Będzie praktycznie bezwietrznie i ciepło. W Zakopanem 26 stopni, a na Kasprowym aż 16. Pamiętaj, że w Tatrach Wysokich wciąż zalegają stare płaty śniegu (nie znikną przez weekend), które mogą być śmiertelnym niebezpieczeństwem dla niedoświadczonych.

Sobota, 19.06.2021 roku:

Można powiedzieć w dużym skrócie, kopiuj, wklej. Będzie identycznie jak w piątek, podobny czas nasłonecznienia i temperatura. Warunki idealne.

Niedziela, 20.06.2021 roku:

Tak jak i w sobotę, w niedzielę będą identyczne warunki. Taka sama temperatura i czas nasłonecznienia, jedynie w ciągu dnia pojawi się więcej chmur, będzie to zapowiedź zmiany pogody w kolejnych dniach.

Jak widac weekend będzie idylliczny. Nie dajcie się jednak zwieść, to wciąż okolice połowy czerwca. W Tatrach Zachodnich można poruszać się bez sprzętu, warunki są letnie. Jednak jeżeli idziesz w Wysokie weź raki, czekan i kask. Nie ważne czy użyjesz, nie pytaj o to. Po prost zabierz.