Kamera TOPR

Przed nami ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia. Jaka tym razem będzie pogoda w Tatrach? 

Piątek, 18.12.2020 r. 

Dzisiaj można spodziewać się umiarkowanych zachmurzeń, pomimo tego, że dzień wstaje z pełnymi widokami, nie powinniśmy się cieszyć nimi cały dzień. W Zakopanem będą 3, a na Kasprowym 0 kresek. Czas nasłonecznienia wyniesie około dwie godziny, z narastającym w ciągu dnia zachmurzeniem. Wiatr będzie oscylował w granicach 15 km/h. Opadów śniegu niestety nie będzie. Warunki na szlakach są trudne. Niewielka pokrywa śnieżna jest bardzo twarda, dzięki czemu, szczególnie w Tatrach Wysokich jest bardzo niebezpiecznie. W Tatrach Zachodnich brak zagrożenia lawinowego.

Sobota, 19.12.2020 r.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to piękny dzień. Około 6 godzin słońca, wiatr do pięciu km/h. Jeżeli prognozy się sprawdzą, będzie można spodziewać się sporej ilości turystów na szlakach, bowiem pod względem aury będzie idealnie. Nie zmienia to faktu, że warunki do uprawiania turystyki i nie zmienią się i cały czas będą ekstremalne. Pamiętajcie o tym, jeżeli nie macie dużego doświadczenia, nie wybierajcie tras w Tatrach Wysokich. W Zakopanem będzie 5, a na Kasprowym 1 kreska na plusie.

Niedziela, 20.12.2020 r.

Ostatni dzień weekendu także będzie ładny, chociaż już nie tak jak wcześniejszy. Czas nasłonecznienia wyniesie od 4 do 5 godzin. W Zakopanem będzie 5, a na Kasprowym 0 kresek. Wiatr będzie wiał w granicach zaledwie 15 km/h, opadów śniegu nie będzie. W związku z tym nic się nie zmieni w warunkach do chodzenia po Tatrach, te. dalej będzie takie, jak zostało to zaznaczone wyżej.

Jak widać zima dalej czeka, aby na dobre się rozpocząć. Pogoda w weekend ma być dobra, jednak warunki w Tatrach Wysokich będą bardzo trudne. Pamiętajcie o tym wybierając się na szlaki. W Tatrach Zachodnich mamy brak zagrożenia lawinowego, pomimo braku komunikatu lawinowego, w stromych żlebach Tatr Wysokich z pewnością będzie niebezpiecznie.