Kamera Pięć Stawów

Przed nami weekend z silnym wiatrem i przelotnymi opadami śniegu. Sytuacja lawinowa jest niezbyt dobra ("trójka") i w wyniku weekendowych warunków na pewno nie ulegnie poprawie.

Piątek, 18 lutego 2022 r.

Dziś warunki na szlakach są trudne. Komunikat TPN zwraca uwagę przede wszystkim na nierównomierne rozłożenie pokrywy śnieżnej, co wzmaga zagrożenie lawinowego oraz na to, że na części szlaków jest bardzo ślisko. W ostatnich dniach otwarto szlaki do Morskiego Oka, a dzień później do Pięciu Stawów przez Roztokę. W piątek temperatury kształtują się następująco: Zakopane 5 st., Morskie Oko 1 st. , Kasprowy Wierch -1 st., Rysy -4 st. Jest słonecznie i będzie tak łącznie przez 7 h. Nie są przewidywane żadne opady,. Największym problemem jest wiatr, który w górach osiąga w porywach 85 km/h, a więc mniej niż w czwartek. W piątek zachód słońca o 17:04.

Sobota, 19 lutego 2022 r.

Sobota będzie podobnym dniem do piątku, z tą różnicą, że porywy wiatru będą silniejsze. Na Rysach mogą one osiągnąć 110 km/h, a w rejonie Kasprowego Wierchu 90 km/h. Poza symbolicznymi opadami śniegu w nocy z piątku na sobotę nie są przewidywane tego typu zjawiska. Temperatury w sobotę następujące: Zakopane 6, Morskie Oko 1, Kasprowy -1, Rysy -9. Łączny czas nasłonecznienia w ciągu dnia wyniesie 4 h. Wschód słońca o 6:42, zachód o 17:06.

Niedziela, 20 lutego 2022 r.

W niedzielę wiatr nieco zelżeje, ale nadal będzie osiągał duże prędkości. W zależności od modelu meteorologicznego wskazuje się na maksymalne porywy między 65 a 85 km/h na godzinę w górskich partiach Tatr. Pojawią się także opady śniegu - w ciągu dnia możesz spaść do 10 cm świeżego puchu. W Zakopanem będziemy mieli deszcz ze śniegiem. Na termometrach następujące wartości: Zakopane 4 st., Morskie Oko 0, Kasprowy -4, Rysy -10. Ten dzień będzie pochmurny. Na niebie słońce pojawi się łącznie na godzinę. Wschód o godzinie 6:40, zachód o 17:08.