Czerwone Wierchy kamera topr

Przed nami przedostatni weekend marca. Czy tak samo jak poprzedni przyniesie dobrą pogodę? Sprawdź w naszej prognozie już teraz.

Piątek, 18.03.2022 r.,

początek weekend rozpoczął się pięknie. Za oknem jest dużo słońca, które zajdzie około 17:49. Porywy wiatru nie przekroczą 15 km/h, opadu śniegu nie będzie. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. W Zakopanem mamy 6 stopni, nad Morskim Okiem 3, na Kasprowym Wierchu -3, a na Rysach -7. Czas nasłonecznienia wyniesie do 8 godzin.

Sobota, 19.03.2022 r.,

środek weekendu także zapowiada się fantastycznie. Słońce wstanie o 5:45, a zajdzie o 17:51, czas nasłonecznienia wyniesie natomiast około 11 godzin. Wiatr nie przekroczy 25 km/h, nie spadnie też śnieg. TOPR prognozuje, że utrzyma drugi stopień zagrożenia lawinowego, ale koniecznie sprawdź komunikat wieczorem przed wycieczką. W Zakopanem będzie 5 stopni, nad Morskim Okiem 2, na Kasprowym -6 i na Rysach -10.

Niedziela, 20.03.2022 r.,

koniec weekendu będzie bez zmian, znowu czeka nas 11 godzin czasu nasłonecznienia. Dzień wstanie o 5:43, a słońce zajdzie o 17:52. Wiatru praktycznie w ogóle nie będzie, śnieg także nie spadnie. Warunki będą idealne, ale pamiętaj aby sprawdzić wieczorem przed wycieczką aktualny komunikat lawinowy. W Zakopanem będzie 6 stopni, nad Morskim Okiem 3, na Kasprowym -5 i na Rysach -9.

Jak widać warunki będą idealne w ten weekend, co na pewno przełoży się na ilość turystów. Pamiętaj o kremie do opalania i dobrych okularach przeciwsłonecznych! Także dopasuj wycieczki do własnego doświadczenia, nie daj się ponieść presji grupy, szczyty z pewnością poczekają na ciebie.