Kamera TOPR Dolina Chochołowska

Ostatnimi dniami w Tatrach króluje słońce - za nami piękny weekend, w trakcie którego wielu turystów wybrało się na górskie wyprawy. Przed nami jeszcze dwa dni równie ładnej pogody - potem spodziewamy się ochłodzenia i lekkiego pogorszenia warunków. Możliwe jednak, że po dwóch prognozowanych dniach niepogody, znów pojawi się słońce.

Poniedziałek, 18 lutego 2019 r.

Bardzo ładny początek nowego tygodnia. Cały dzień upływa pod znakiem słońca - czeka na nas dziś aż 7 do 8 godzin nasłonecznienia. Słońce wzeszło o 6:44, zajdzie o godzinie 17:04. Opady na dzień dzisiejszy nie są przewidywane. Barometry wskazują 1021 hPa. Temperatura w większości miejsc nadal na plusie: w Zakopanem termometry wskazują 10 st. C, nad Morskim Okiem 10 st. C, na Kasprowym Wierchu 4 st. C, a na Rysach -2 st. C. Wiatr w Zakopanem i okolicy nieznaczny - do 10 km/h, a w górach do 20 km/h. W dniu dzisiejszym obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego.

Wtorek, 19 lutego 2019 r.

Wtorek słoneczny, bezchmurny. Słońce pojawi się na niebie aż na 9 godzin. Brak jakichkolwiek opadów. Termometry w Zakopanem pokażą 11 st. C, a górskie wskażą następujące wartości: -2 st. C na Rysach, 1 st. C na Kasprowym Wierchu i 8 st. C nad Morskim Okiem. Słońce wzejdzie o 6:42, zajdzie o 17:05. Wiatr ponownie do 10 km/h w niższych partiach, a na szczytach w porywach do 25 km/h. Ciśnienie niższe niż w poniedziałek - na barometrach odczytamy wartość 1017 hPa. Prawdopodobnie ogłoszony zostanie 1. stopień zagrożenia lawinowego.

Środa, 20 lutego 2019 r.

Środa przychodzi z ochłodzeniem i pogorszeniem pogody. Temperatura spadnie o kilka stopni. Na termometrach w Zakopanem 3 st. C, nad Morskim Okiem 0 st. C, a w górach na minusie. Na Kasprowym -6 st. C, na Rysach również. Wiatr wzmoży na sile w wysokich partiach gór - tym razem możemy spodziewać się porywów do 40 km/h na szczytach. W mieście wartość prędkości wiatru to nadal 10 km/h. Ciśnienie 1021 hPa. Wschód słońca o godzinie 6:40, zachód o 17:07. Nadal nie są prognozowane żadne opady, jednak czas słońca na niebie w porównaniu z poprzednimi dniami będzie znacznie krótszy - w środę jedynie 3 godziny nasłonecznienia w ciągu dnia.

Czwartek, 21 lutego 2019 r.

W czwartek praktycznie brak słońca - jedynie godzina w ciągu dnia. Nadchodzą też opady - możliwe naprzemienne śniegu z deszczem w ciągu dnia, nie będą one jednak zbyt intensywne. Wschód o 6:39, zachód o 17:09. Wartość ciśnienia wzrasta - barometry pokażą 1023 hPa. Wiatr w górach nieco słabszy, porywy do 30 km/h, a w rejonie Zakopanego i dolin do 10 km/h. 1 st. C nad Morskim Okiem, -3 st. C na Kasprowym i -9 st. C na Rysach, a w Zakopanem 5 st. C. Pogoda na ten tydzień zapowiada się bardzo różna - przez piękne dni, po te prawie bez słońca i z opadami. Jest jednak szansa, że pod koniec tygodnia warunki znów się poprawią i czeka nas kolejny weekend, podczas którego będzie można nacieszyć się górskimi widokami.