Hala Gąsienicowa Tatry

Za nami bardzo zmienny i wietrzny weekend. Sobota zgodnie z prognozami była brzydka, niedziela przyniosła zmianę pogody, jednak wiatr dalej rozdawał karty na tatrzańskich graniach. A jak będą wyglądały najbliższe dni? Zapraszamy do zapoznania się z naszą prognozą.

Poniedziałek, 18 marca 2019 r.

Dzisiejszy dzień niestety nie przyniesie nam zbyt ładnej pogody. Nie ma co liczyć na przejaśnienia, będzie pochmurno. Jednak w porównaniu do poprzednich dni będzie praktycznie bezwietrznie. Wiatr na graniach osiągnie prędkość zaledwie 15 km/h. Dzisiaj także ma spaść do 10 centymetrów świeżego śniegu. Warunki do uprawiania turystyki są przeciętne, jednak na szczęście kolejne dni zapowiadają się lepiej. Aktualnie w Tatrach panuje 2. stopień zagrożenia lawinowego. Jest także znacznie chłodniej niż w niedzielę. Na Kasprowym -3, w Pięciu Stawach -2, nad Morskim Okiem 1, a w Zakopanem 3 kreski.

Wtorek, 19 marca 2019 r.

Wtorek przyniesie nam znaczącą poprawę pogody, która ma być wstępem do tego co czeka nas kolejnego dnia. Czas nasłonecznienia wyniesie do 5 godzin, dzięki czemu będzie nam dane podziwianie widoków. Niewątpliwą zaletą będą niższe temperatury, które ustabilizują sytuację śniegową po niedzielnej odwilży. Na Kasprowym ma być -6, w Pięciu Stawach -4, nad Morskim Okiem 1, a w Zakopanem 3 kreski na plusie. Będzie także praktycznie bezwietrznie, na graniach ma wiać około 15 km/h.

Środa, 20 marca 2019 r.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to idealny dzień do działalności górskiej. Czas nasłonecznienia ma wynieść aż do 9 godzin, dzięki czemu będą idealne warunki do uprawiania turystyki. Poza tym temperatury także będą optymistyczne. Na Kasprowym -6, w Pięciu Stawach -4, nad Morskim Okiem 2, a w Zakopanem 3 kreski na plusie. Dzięki temu śnieg wyżej w górach powinien być dobrze związany. Poza tym wiatr będzie wahał się od 10 do 15 km/h. Jak widać warunki do uprawiania turystyki będą bardzo dobre. Przed wycieczką zalecamy jednak śledzić jeszcze komunikat lawinowy.

Czwartek, 21 marca 2019 r.

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej przyniesie nam nieco gorszą pogodą. Czas nasłonecznienia wyniesie około 3 godziny, dzięki czemu będzie można liczyć na przejaśnienia, ale na pewno nie będzie to słoneczny dzień. Przyjdzie także ocieplenie. Na Kasprowym będzie 0 stopni, w Pięciu Stawach 2 kreski, nad Morskim Okiem 5, a w Zakopanem 8. Wiatr będzie wiał z podobną siłą co w dniach poprzednich, zatem nie powinien utrudniać wycieczek.

Jak widać pogoda w najbliższym czasie będzie dość dobra. Jeżeli śniegi odpowiednio ‘siądą’, a jest na to szansa, to w środę będzie można zrobić coś więcej. Oczywiście zalecamy rozwagę!