warunki weekendowe w Tatrach

Ostatni tydzień w Tatrach to właściwie cztery pory roku: był śnieg, był deszcz, słońca również nie brakowało. Idzie weekend, a wraz z nim nowa prognoza pogody. Jakie warunki prognozowane są na najbliższe dni?

Piątek, 19 lipca 2019 r.

Początek dnia przywitał Tatry bardzo dobrą pogodą. Było słonecznie, bezwietrznie i ciepło. Im bliżej weekendu, tym bardziej pogoda się psuje. Pojawiają się pierwsze chmury, słońce coraz częściej chowa się za chmurami. Po południu będzie padać, prognozowane są też burze. Szczególnie niebezpieczne jest wtedy przebywanie w pobliżu cieków wodnych i sztucznych ułatwień, dlatego apelujemy w rozsądne planowanie trasy. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 7 godzin. W Zakopanem jest teraz 21 stopni, nad Morskim Okiem 18, na Kasprowym Wierchu 12, a na Rysach 5. Ciśnienie atmosferyczne wynosi dziś 1017 hPa i w kolejnych dniach utrzyma się na tym samym poziomie.

Wschód słońca: 4:54 Zachód słońca: 20:36

Sobota, 20 lipca 2019 r.

W sobotę wyjście na szlak będzie wiązało się z dużym ryzykiem. Cały dzień będzie burzowy, wiatr przybierze na sile i osiągnie prędkość do 30 km/h na graniach. W Zakopanem będzie 21 stopni, nad Morskim Okiem 19, na Kasprowym Wierchu 12, a na Rysach 7. Czas nasłonecznienia wyniesie zaledwie 3 godziny. Odradzamy jakiekolwiek wyjścia w góry. 

Wschód słońca: 4:54 Zachód słońca: 20:35

Niedziela, 21 lipca 2019 r.

Na poprawę prognoz na niedzielę będą liczyli zapewne wszyscy. Niestety... również niedziala będzie burzowa. Do tego wiatr będzie wiał mocniej - na graniach do 50 km/h. Cały dzień zapowiada się deszczowy. Z pewnością będzie ślisko, bardzo niebezpiecznie. Temperatura wzrośnie do 23 stopni w Zakopanem, 20 nad Morskim Okiem, 13 na Kasprowym Wierchu i 10 na Rysach. Czas nasłonecznienia wyniesie ok. 4 godziny.

Ten tydzień stoi pod znakiem klasycznej polskiej pogody. W tygodniu ładnie, a weekend deszczowo/burzowo/pochmurnie. W najbliższy weekend Tatry lepiej jest podziwiać z okna lub przesunąć wyjazd na kolejne dni. W poniedziałek znów wyjdzie słońce.

Wschód słońca: 4:56 Zachód słońca: 20:34