Hala Gąsienicowa kamera topr

Przed nami przedostatni listopadowy weekend. Czy tak jak poprzednie przyniesie piękną pogodę, a może to już koniec idylli? Tego dowiesz się z naszej prognozy. 

Piątek, 19.11.2021 r.,

Początek weekendu rozpoczął się mocno niekorzystnie dla turystów. Słońca nie będzie, a dodatkowo wieje bardzo silny wiatr, który w porywach może osiągać od 60 do 100 km/h. W Zakopanem może padać przelotny deszcz, a na Kasprowym śnieg. W Zakopanem będzie 7, na Kasprowym 2, nad Morskim Okiem 4, a na Rysach 2 stopnie. Warunki do uprawiania turystyki są skrajnie niekorzystne. Słońce zajdzie o godzinie 15:53.

Sobota, 20.11.2021 r.,

Drugi dzień weekendu będzie na pewno ładniejszy, wycieczki w Tatry dla osób doświadczonych będą możliwe. Czas nasłonecznienia wyniesie około 3 godziny. Wiatr będzie mniejszy jednak i tak w porywach osiągnie około 50 km/h. Słońce wstanie o 6:58, a zajdzie o 15:52. Dzień zatem jak widać będzie bardzo krótki, opadów deszczu czy śniegu nie należy się spodziewać. W Zakopanem będzie 7, nad Morskim Okiem 5, na Kasprowym 2, a na Rysach 0 stopni. 

Niedziela, 21.11.2021 r.,

Ostatni dzień weekendu przyniesie znaczną poprawę pogody! Będzie więcej słońca, bowiem czas nasłonecznienia wyniesie około 6 godzin. Wiatr będzie w granicach 25 km/h, co ważne temperatury także zapowiadają się znacznie wyższe. Zakopane aż 9 stopni! Poza tym na terenie TPN: Morskie Oko 7, Kasprowy Wierch 4, Rysy 1 stopień. To naprawdę bardzo ciepło jak na trzecią dekadę listopada. Warunki jednak na szlakach wciąż będą trudne. Pamiętajcie, że raczki nie wystarczą. Weźcie na poprawę swoje doświadczenie i korzystajcie z dnia rozsądnie. Słońce wstanie o 6:59, a zajdzie o 15:51.