Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami przedostatni weekend lutego. Jaki będzie? Sprawdź w naszej prognozie.

Piątek, 19.02.2021 r.,

Początek weekendu jest pochmurny, ale mimo wszystko widoki są ładne. Czas nasłonecznienia ma wynieść około jednej godziny. W Zakopanem będzie 5 stopni, a na Kasprowym -2. Pamiętajcie, że obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego. Warunki do uprawiania turystyki są trudne i wymagają dużego doświadczenia. Wiatr będzie wiał w porywach do 40 km/h. 

Sobota, 20.02.2021 r.,

Drugi dzień weekendu przyniesie nam rozpogodzenia oraz podobne temperatury do piątku, tj. Zakopane 5, Kasprowy -2. Różnicą będzie to, że czeka na nas dużo słońca. Czas nasłonecznienia wyniesie nawet do sześciu godzin! Nic nie wskazuje ma to, aby zmienił się stopień zagrożenia lawinowego. TOPR cały czas prognozuje lawinową trójkę. Będzie praktycznie bezwietrznie.

Niedziela, 21.02.2021 r.,

Ostatniego dnia weekendu czeka nas spore i niebezpieczne ocieplenie. W Zakopanem będzie wiosna, aż 9 stopni i słonecznie. Na Kasprowym 2 na plusie i także dużo słońca. Nie są to dobre informacje dla pokrywy śnieżnej, która stanie się jeszcze bardziej niestabilna. Zapewne utrzyma się lawinowa trójka, ale sprawdź stopień zagrożenia przed wycieczką. Warunki tylko dla doświadczonych i z dużą wiedzą. 

Jak widać weekend zaoferuje nam dość dobrą pogodę, ale i duże ocieplenie, które finalnie może być niebezpieczne. Uważajcie na siebie! Życzymy Wam miłego weekendu.