Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami przedostatni weekend marca. Jaka będzie pogoda tym razem? W ostatnich dniach wróciła zima, spadło sporo śniegu i ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Jeżeli wybierasz się w góry, koniecznie zapoznaj się z naszą prognozą. 

Piątek, 19.03.2021 r., 

Początek weekend nie rozpieszcza, pasuje w sumie do całego tygodnia. Jest pochmurno, widoków nie będzie, nie ma co nawet na nie liczyć. Warunki są trudne, bowiem obowiązuje lawinowa trójka, która oznacza znacznie zagrożenie lawinowe. W takich warunkach łatwo m.in o pobłądzenia. Opadu śniegu raczej nie będzie, a jeżeli już, to do dwóch centymetrów na szczytach. W Zakopanem będzie -1 stopień, a na Kasprowym nawet do -14! Uważajcie na siebie.

Sobota, 20.03.2021 r.,

Sobota będzie najbrzydszym i najchłodniejszym dniem weekendu. Temperatury spadną do -4 w Zakopanem i -15 na Kasprowym. Należy spodziewać się opadu śniegu do 5 cetymetrów. Z dużym prawdopodobieństwem utrzyma się znaczne zagrożenie lawinowe, jednak przed wycieczką koniecznie sprawdź komunikat! Warunki będą skrajnie trudne. 

Niedziela, 21.03.2021 r.,

Pierwszy dzień wiosny, ale w Tatrach wciąż będzie zima. Niedziela będzie o tyle niebezpieczna, że będzie pierwszym, naprawdę ładnym dniem po opadach i brzydszym okresie. Taki dzień zazwyczaj jest wyjątkowo niebezpieczny. Przed wycieczką sprawdź komunikat lawinowy na stronie TOPR. Czas nasłonecznienia wyniesie aż do 9h, może także symbolicznie prószyć śnieg. Będzie też nieznacznie cieplej. W Zakopanem 2 stopnie, a na Kasprowym -9.

Jak widać warunki będą trudne. Uważajcie na siebie i podejmujcie rozsądne decyzje. Tydzień temu było dużo akcji ratunkowych, właśnie przez przeszacowanie swoich możliwości! W warunkach, jakie mają być w piątek i w sobotę śmigłowiec raczej Wam nie pomoże!