Kamera Kasprowy Wierch

W ostatni weekend do Polski wróciła zima. W Tatrach była ona cały czas, niemniej jednak i tu dosypało. Najbliższe dni to dalsze mrozy z kulminacją w środę. Stopniowego ocieplenia możemy spodziewać się dopiero od czwartku.

Poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Nowy tydzień przywitał nas pięknym słońcem. Bajeczna pogoda niech nie zwiedzie wybierających się w Tatry turystów. Warunki na szlakach są trudne, jest pełnia zimy, mamy 3. stopień zagrożenia lawinowego. Ścieżki są przewiane i nieprzetarte. Odradzamy wyjścia w góry, zwłaszcza osobom niedoświadczonym. Dziś w Zakopanem temperatura -5 st. C, podobnie jak nad Morskim Okiem. Na Kasprowym Wierchu mamy -7 st. C, a na Rysach -9. Wiatr niewielki, praktycznie nieodczuwalny. Lekkie opady śniegu odnotujemy w godzinach popołudniowych i wieczornych. W miarę upływu dnia powinno być coraz mniej słońca. Ciśnienie wynosi 1008 hPa. Słońce wzesło o 5:45, a zajdzie o 17:51.

Wtorek, 20 marca 2018 r.

Wtorek zdecydowanie bardziej pochmurny, a w górach jeszcze zimniejszy. Co prawda termometry w Zakopanem i nad Morskim Okiem wskażą -5 st. C, jak dzień wcześniej, ale już na Kasprowym zanotujemy spadek do -9, a na Rysach do -11 st. C. Praktycznie bez słońca. Nie będzie wiać, a ciśnienie wyniesie 1008 hPa. Wystąpią umiarkowane opady śniegu. Wschód słońca o 5:43, zachód o 17:52.

Środa, 21 marca 2018 r.

Kalendarzowy pierwszy dzień wiosny będzie... najzimniejszym dniem tego tygodnia. W stolicy Tatr schłodzi się do -7 st. C, podobnie jak nad Morskim Okiem. Stacja meteorologiczna na Kasprowym Wierchu zanotuje temperaturę aż -14 st. C, a na Rysach -18. Będzie w miarę słonecznie: łączny czas rozpogodzeń wyniesie ok. 3 h. Zerwie się wiatr, w porywach osiągający 45 km/h. Znacznie wzrośnie ciśnienie - do 1022 hPa. Praktycznie bez opadów. Słońce wzejdzie o godz. 5:41, a zajdzie o 17:54.

Czwartek, 22 marca 2018 r.

W czwartek zacznie się ocieplać. Na terenie Zakopanego odnotujemy temperaturę 0 st. C, podobnie jak nad największym jeziorem w Tatrach. Sporo chłodniej będzie w górach: na Kasprowym -10, na Rysach -13. Praktycznie przez cały dzień przepiękne słońce, bez wiatru i opadów. Ciśnienie atmosferyczne tego dnia wyniesie 1017 hPa. Słońce pojawi się na horyzoncie o 5:39, a zniknie o 17:55. Na najbliższe dni zapowiadana jest zmienna pogoda, jednakże generalnie warunki nie będą sprzyjały górskim wycieczkom. Zachowajmy się ostrożność! Dobrego tygodnia!