Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami pierwszy weekend kwietnia. Będzie wyjątkowy, bowiem akurat w tym czasie przypadają Święta Wielkanocne. Jaka będzie pogoda w tym czasie? Sprawdź w naszej prognozie. 

Piątek, 2.04.2021 r.,

Początek weekendu nie rozpieszcza. Pogoda jest bardzo brzydka, widoczność nawet na Hali Gąsienicowej to kilkadziesiąt metrów. W ciągu dnia sytuacja ma ulegać poprawie i można spodziewać się przejaśnień. W Zakopanem będą 3 stopnie i przelotny deszcz, a na Kasprowym -2 i przelotny śnieg. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Warunki są skrajnie trudne.

Sobota, 3.04.2021 r.,

Drugi dzień weekendu nie będzie lepszy. Czas nasłonecznienia ma wynieść do jednej godziny. W Zakopanem będą 4 kreski i przelotny śnieg, na Kasprowym -4 i opady śniegu. TOPR przewiduje, że drugi stopień zagrożenia lawinowego utrzyma się. Warunki będą niekorzystne do uprawiania turystyki.

Niedziela, 4.04.2021 r.,

Czeka nas duże ochłodzenie, ale widoki niestety lepsze nie będą. Czas nasłonecznienia także wyniesie zaledwie godzinę... Na Kasprowym ma być aż -11 stopni, a w Zakopanem zaledwie jedna kreska na plusie. Przed wycieczką koniecznie sprawdź stopień zagrożenia lawinowego, choć ten zapewne utrzyma się na umiarkowanym poziomie.

Jak widać pogoda dobra nie będzie. Wybierajcie cele wycieczek rozsądnie!