Kamera Dolina Chochołowska

Przed nami pochmurny i deszczowy weekend. Turyści tatrzańscy w ostatnim czasie przyzwyczaili się do lepszej pogody, dlatego też pierwszy weekend lipca może okazać się rozczarowujący.

Piątek, 2 lipca 2021 r.

Dziś pogoda zwiastuje to, co czeka nas przez resztę weekendu. Jest pochmurno, a w ciągu dnia przewiduje się burze i deszcze. IMGW-PIB wydał nawet na tę okoliczność stosowne ostrzeżenie, w którym dodatkowo przewiduje się porywy silnego wiatru, dochodzące do 80 km/h. Temperatury będą kształtowały się następująco: Zakopane 16, Morskie Oko 13, Kasprowy 8, Rysy 4. Burze od godz. 11-12, a suma opadów wyniesie co najmniej 10 mm. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1013 hPa. TPN ostrzega, że w Tatrach Wysokich, powyżej 2000 m, na północnych wystawach, zwłaszcza w zacienionych miejscach, mogą leżeć jeszcze płaty śniegu. Zaleca się zatem zabieranie ze sobą raków i czekana. Parkowcy zwracają także uwagę na bardzo duży ruch turystyczny na szlakach, szczególnie zaś w okolicy Morskiego Oka. Wschód słońca miał dziś miejsce o 4:39, zachód nastąpi o 20:48.

Sobota, 3 lipca 2021 r.

W sobotę temperatury będą kształtowały się na podobnym poziomie do piątku, jednakże nie będzie już występowało zagrożenie burzowe i silny wiatr. W Zakopanem odnotujemy 17 st. C, nad Morskim Okiem 13, na Kasprowym Wierchu 9, a na Rysach 4. Przewiduje się, że  może spaść około 5 mm deszczu, a więc nieco mniej niż w piątek. Wiatr osiągnie maksymalnie 30 km/h, a barometry wskażą ponownie 1013 hPa. Wschód słońca tego dnia o 4:04, zachód o 20:48.

Niedziela, 4 lipca 2021 r.

Ostatni dzień weekendu ponownie upłynie pod znakiem zachmurzenia i opadów, choć możliwe są krótkotrwałe przejaśnienia. Będzie też niewielka szansa na wystąpienie burz. Dobrą wiadomością jest to, że nieco się ociepli. Temperatury ukształtują się w sposób następujący: Zakopane 21, Morskie Oko 15, Kasprowy 11, Rysy 5. Suma opadów tego dnia wyniesie ok 2 mm, a więc będzie to najmniejsza ilość ze wszystkich dni weekendu. Ciśnienie nadal będzie stabilne i ponownie wyniesie 1013 hPa. Maksymalna prędkość wiatru to 20 km/h. Jak widać, będzie to najlepszy z wszystkich dni, ale warunki nadal będą pozostawiały wiele do życzenia. Słońce pojawi się na horyzoncie o 4:40, a zajdzie o 20:48. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz życzymy udanego weekendu!