Morskie Oko

Przez cały tydzień w górach utrzymywała się bardzo mroźna temperatura - w Zakopanem wynosiła po kilknaście stopni poniżej zera, a na szczytach średnio około -23 st. C. Najbliższy weekend nadal ma być chłodny, jednak temperatura będzie stopniowo wzrastać.

Piątek 2 marca 2018 r.

Słońce wzeszło o godz. 6:21. Dziś w Zakopanem temperatura będzie wynosić -6 st. C. W tym czasie nad Morskim Okiem odnotujemy -7, Na Kasprowym -9, a na Rysach -10. Zarówno w polskich, jak i w słowackich Tatrach obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są pokryte śniegiem, w części reglowej dobrze przetarte, jednak miejscami mogą być oblodzone. Zalecamy ostrożność. Ciśnienie dziś wynosi 1003 hPa, łączny czas nasłonecznienia to 3 h, a zachodu słońca możemy spodziewać się o godz. 17:24. Aktualna grubość pokrywy śnieżnej na Kasprowym Wierchu to 247 cm.

Sobota 3 marca 2018 r.

W sobotę temperatura utrzyma się na podobnym poziomie, spadnie nieco na szczytach. W Zakopanem odnotujemy -6 st. C, nad Morskim Okiem -7, na Kasprowym i na Rysach -13. Pojawią się liczne przejaśnienia, a w Dolinie Pięciu Stawów, nad Morskim Okiem i na Kasprowym Wierchu pogodnie. Na Rysach wiatr osiągnie prędkość do 35 km/h. Ciśnienie będzie wynosić 1004 hPa, a więc bez większych zmian. Wschód słońca tego dnia będzie miał miejsce o godz. 6:19, zachód o 17:25.

Niedziela 4 marca 2018 r.

Mrozy znacząco zmaleją. Temperatura wzrośnie i w Zakopanem będzie wynosić 0 st. C, nad Morskim Okiem -1, na Kasprowym -7, na Rysach -9. Dzień będzie dosyć pogodny z niewielkimi zachmurzeniami. Odnotujemy ciśnienie równe 1008 hPa. Dzień znów wydłuży się o kilka minut: wschód słońca o godz. 6:16, zachód o 17:27. Od poniedziałku dalsze ocieplenie - w Zakopanem temperatury dodatnie, w wyższych partiach niewiele poniżej zera. Życzymy udanego weekendu, a wybierającym się w Tatry bezpiecznego wędrowania!