Kamera TOPR Dolina Pięciu Stawów Polskich

Warunki w Tatrach 2 - 4 sierpnia

Napisane przez: Kinga Sołtys

Foto: kamery TOPR , 02/08/2019


Deszcz, chmury, burze, deszcz, chmury,... tak w skrócie wyglądały ostatnie tatrzańskie dni. Weekend będzie korzystniejszy? Sprawdzamy prognozy!

Piątek, 2 sierpnia 2019 r.

Jest i ono. Słońce! Promienie słońca od rana odbijały się od górskich ścian. Nie jest już tak mokro, jak w ostatnich dniach. Błota również jakby mniej. Warunki do uprawiania turystyki są dzisiaj dobre. Szykuje się coraz krótszy, ale bezburzowy dzień. Po południu może jedynie delikatnie pokropić. Termometry w Zakopanem wskazują 20 stopni, nad Morskim Okiem 18, na Kasprowym Wierchu 11, a na Rysach 6. Idealnie - nie za cieło, nie za zimno. Wiatr wieje w podmuchach dochądzących do 20 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś ok. 6 godzin, ciśnienie - 1014 hPa.

Wschód słońca: 5:13 Zachód słońca: 20:15

Sobota, 3 sierpnia 2019 r.

Po piątkowym oknie pogodowym pogoda - niestety, znów ma się zepsuć. Będą burze, będzie deszcz, a czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie 3 godziny. Ochłodzi się - w Zakopanem będzie 16 stopni, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym Wierchu 7, a na Rysach 3. Wiatr powieje z prędkością 25 km/h na graniach. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1011 hPa. Jeśli planujecie wyjście w góry, koniecznie zróbcie to jak najwcześniej z uwagi na prognozowane burze.

Wschód słońca: 5:11 Zachód słońca: 20:15

Niedziela, 4 sierpnia 2019 r.  

Głowa do góry! W niedzielę będzie lepiej. Sporo słońca, mało deszczu, burz brak. Lepiej przełożyć sobotnie plany na niedzielę - będzie bezpieczniej, a i widoki z pewnością będą lepsze. Czas nasłonecznienia wyniesie 8 godzin. Temperatury w Zakopanem będą oscylować wokół 17. kreski, 15. nad Morskim Okiem, 8. na Kasprowym Wierchu i 3. na Rysach. Kurtka przeciwdeszczowa może się przydać - po południu będzie delikatnie kropić. 

Jak widać, weekend będzie w kratkę. Czasem słońce, czasem deszcz. Sprawdzajcie prognozy pogody!

Wschód słońca: 5:16 Zachód słońca: 20:13