warunki w Tatrach

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Mamy wrzesień. W ostatnich dniach warunki do wędrówek były dobre. W kolejnych dniach stopniowo będzie się ochładzać, a pod koniec tygodnia może spaść śnieg.

Poniedziałek, 2 września 2019 r.

Dziś od rana nad Tatrami niebo jest pochmurne. Przelotnie pada deszcz, a niski pułap chmur utrudnia orientację w terenie. Jest też chłodniej niż w ostatnich dniach: 19 stopni w Zakopanem, 20 nad Morskim Okiem, 13 na Kasprowym Wierchu i 9 na Rysach. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś tylko 3 godziny. Po południu należy spodziewać się burz, może spaść grad. Szlaki są śliskie, a na odcinkach leśnych zalega błoto. Prędkość wiatru wzrośnie do 25/h. Przypominamy, że kopuła szczytowa Giewontu jest wyłączona z ruchu turystycznego - dziś ma rozpocząć się remont szlaku.

Wschód słońca: 5:56 Zachód słońca: 19:21

Wtorek, 3 września 2019 r.

Wtorek nie będzie dobrym dniem na wędrówki. Przez cały dzień ma padać intensywny deszcz, a temperatura powietrza znacznie się obniży. W Zakopanem będzie 10 stopni, nad Morskim Okiem 9, na Kasprowym Wierchu 5, a na Rysach 3. Wiejący z prędkością do 25km/h wiatr, wpływnie negatywnie na temperaturę odczuwalą - na ta graniach oscylować będzie wokół zera. W najwyższych pariach Tatr może padać deszcz ze śniegiem. Czas nasłonecznienia to zaledwie godzina.

Wschód słońca: 5:58 Zachód słońca: 19:19

Środa, 4 września 2019 r.

Pogoda ma poprawić się dopiero w środę. Wyjdzie słońce, a wiatr ustanie. Czas nasłonecznienia wyniesie aż 10 godzin. Nie powinno padać. Będzie jednak chłodno: 16 stopni w Zakopanem, 14 nad Morskim Okiem, 7 na Kasprowym Wierchu i 6 na Rysach. Po ostatnich opadach z pewnością będzie jednak ślisko, a odcinki leśne szlaków - błotniste. 

Wschód słońca: 5:58 Zachód słońca: 19:16

Czwartek, 5 września 2019 r.

W czwartek ma być więcej chmur, ale słońce wciąż będzie się pokazywać. Czas nasłonecznienia wyniesie do 8 godzin. Będzie bezwietrznie. Termometry w Zakopanem pokażą 19 stopni, nad Morskim Okiem będzie 17 stopni, na Kasprowym Wierchu 10, a na Rysach 6. W nocy zacznie padać śnieg. 

W następnych dniach znów się ochłodzi. Bliżej weekendu prognozowane są opady śniegu, dlatego przed wyjściem na szlak, koniecznie sprawdźcie aktualne prognozy i dostosujcie nich cel wędrówki.

Wschód słońca: 6:00 Zachód słońca: 19:15