Pięć Stawów kamera TOPR

Za nami przepiękny, jesienny okres. Dzisiaj (tj. 20.11) w Tatry wkroczył mocno, zimowy front. Czy będzie to początek intensywnych opadów śniegu? Czytaj dalej naszą prognozę. 

Piątek, 20.11.2020 r.

Dzisiejszy dzień przywitał nas niewielkim opadem śniegu oraz dużym zachmurzeniem, widoków nie będzie. Na Kasprowym mamy -5, a w Zakopanem zaledwie jedną kreskę na plusie. Spadło także kilka centymetrów śniegu, dzięki czemu warunki na szlakach są aktualnie bardzo, bardzo trudne. W ciągu dnia może spaść jeszcze kilka dodatkowych centymetrów śniegu, ale dzisiaj zima jeszcze nie odkryje przed nami swoich wszystkich kart.

Sobota, 21.11.2020 r.

Będzie pogodnie i bardzo zimno. Na Kasprowym aż -7, a w Zakopanem ponownie jedna kreska na plusie. Na graniach, temperatura odczuwalna może wynosić nawet -20 kresek! W związku z tym wymagany jest pełny, zimowy ubiór. Warunki na szlakach będą wręcz ekstremalne, cienka warstwa lodu i śniegu na skałach. Będzie świeciło słońce, niech to Was jednak nie zwiedzie, nie będzie dobrych warunków do uprawiania turystyki.

Niedziela, 22.11.2020 r.

Będzie podobna do soboty, jednak nieco cieplejsza. W Zakopanem zrobi się 7 kresek, a na Kasprowym -3. Czas nasłonecznienia wyniesie około 4 godzin, dzięki czemu będzie można podziwiać przepiękne, tatrzańskie widoki. Nie spadnie nowy śnieg, jednak ten z początku weekendu spowoduje, że warunki na szlakach będą wręcz ekstremalne. O dobrych warunkach turystycznych zatem mowy nie będzie. Pamiętajcie, aby rozsądnie dobierać cele do swoich umiejętności.

Jak widać początek weekendu przywitał nas opadami śniegu, następnie ich już nie będzie i wyjdzie słońce, kuszące słońce. Nie dajcie się jednak jemu zwieźć, bowiem warunki na szlakach będą ekstremalne!