Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami przedostatni weekend maja. Piątek i sobota będą bardzo ciepłe, natomiast w niedzielę przyjdzie ochłodzenie. Przez większość weekendu będzie jednak słonecznie, a opady deszczu będą bardzo niewielkie.

Piątek, 20 maja 2022 r.

Mimo końcówki maja w wielu miejscach w Tatrach panują zimowe warunki. Na Kasprowym Wierchu możemy jeszcze spotkać pokrywę do 35 cm. Szczególnie niebezpiecznie jest w żlebach i zacienionych miejscach po stronie północnej. Kilka dni temu w nocy przyszedł mróz, który powodował silne zlodowacenie pozostałej pokrywy śnieżnej. Niestety poskutkowało to kilkoma wypadkami, w tym dwoma śmiertelnymi. Prosimy o zachowanie ostrożności! W Tatrach nadal obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego. W piątek bardzo wysokie temperatury: 24 st. w Zakopanem, 21 nad Morskim Okiem, 13 na Kasprowym Wierchu i 7 na Rysach. Duża przewaga słońca - przewiduje się 9 h nasłonecznienia i całkowity brak opadów. Wiatr w ciągu dnia nie przekorczy 25 km/h i dopiero późnym wieczorem na dużych wysokościach wzrośnie do 45 km/h. Zachód dzisiaj o godz. 20.23.

Sobota, 21 maja 2022 r.

W sobotę nieco mniej słońca niż w piątek, choć wśród prognoz nie ma zgodności co do czasu nasłonecznienia. Pewne jest że we wczesnych godzinach porannych wystąpią niewielkie opady deszczu - do 5 mm. Może być wietrznie - na wysokościach grani prędkość stała może osiągać 70 km/h. Prosimy o ostrożność! Dzień jest długi: wschód o 4:49, zachód o 20:24.

Niedziela, 22 maja 2022 r.

W niedzielę znaczne ochłodzenie. Termometry wskażą wartości o kilka stopni niższe od dnia poprzedniego: w Zakopanem będziemy mieli 14 st., nad Morskim Okiem 12, na Kasprowym 6, a na Rysach -1. Prosimy szczególną uwagę zwrócić zwłaszcza na tę ostatnią wartość - mróz spowoduje, że będzie bardzo ślisko, zwłaszcza że w nocy z soboty na niedzielę może spaść niewielki deszcz. Czas nasłonecznienia tego dnia wyniesie około 5 h. Wiatr nieco zeljżeje, nie przekraczając 50 km/h i to głównie w godzinach porannych. Wschód słońca o 4:48, zachód o 20:26.