Pięć Stawów kamery TOPR

Przed nami trzeci weekend stycznia. Jaką pogodę przyniesie? Sprawdź w naszej prognozie.

Piątek, 20.01.2023 r.

Pierwszy dzień weekendu rozpocznie się o 7:27, a zachód przypadnie na 16:14. Nie należy spodziewać się zbyt dużo słońca, gdyż zachmurzenie będzie dużo. Co gorsza spadnie około 20 centymetrów śniegu przy udziale silnego wiatru (podmuchy do 70 km/h!). Znacząco pogorszy to, i tak już złą sytuację lawinową. Przypominamy, że obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego i warunki są aktualnie ekstremalne. W Zakopanem będzie 0 stopni, nad Morskim Okiem -3, na Kasprowym -7 i na Rysach także -7. Poruszanie się w takich warunkach wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy.

Sobota, 21.01.2023 r.

Drugi dzień weekendu zapowiada się nieco lepiej, choć daleko mu będzie do dobrego. Rozpocznie się o 7:26, słońce zajdzie o 16:16, a czas nasłonecznienia wyniesie raptem godzinę. Podmuchy wiatru zmaleją do około 50 km/h, ale i tak będą bardzo duże. Spadnie do 10 centymetrów śniegu. Warunki będą ekstremalne, dlatego zachęcamy do zaniechania działalności wysokogórskiej. Przed wycieczką sprawdź koniecznie komunikat lawinowy. W Zakopanem będą -3 stopnie, nad Morskim Okiem -4, na Kasprowym -9 i na Rysach także -9.

Niedziela, 22.01.2023 r.

Ostatni dzień weekendu będzie najlepszy, ale i tak warunki do uprawiania turystyki będą wyjątkowo trudne. Rozpocznie się on o 7:25, a zakończy o 16:18, czas nasłonecznienia wyniesie do jednej godziny. Porywy wiatru uspokoją się i nie powinny przekraczać 30 km/h. Spadnie do 5 centymetrów śniegu. Przed wycieczką zapoznaj się z komunikatem lawinowym i pamiętaj o warunkach, które tak naprawdę są tylko dla ekspertów. Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy, wybierz bezpieczne wycieczki, np. Gęsią Szyję przez Rusinową Polanę. W Zakopanem będą -3 stopnie, nad Morskim Okiem -5, na Kasprowym -10 i na Rysach także -10.