warunki w Tatrach

Zbliża się weekend, a pogoda w Tatrach znów zapowiada się parszywa. Prognozowany jest bardzo silny wiatr, opady śneigu i duże zachmurzenie. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 21 lutego 2020 r.

Od rana w Tatrach bardzo duże zachmurzenie, widoczność jest mocno ograniczona, co może być przyczyną pobłądzeń. Obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego, a pokrywa śnieżna jest rozłożona nierównomiernie. Dziś opad śniegu (do 10 centymetrów w ciągu dnia) połączony jest z silnym wiatrem (w porywach do 80 km/h), co może zwiększać miejscowe zagrożenie lawinowe. W Zakopanem jest 1 stopnień, nad Morskim Okiem - 2, na Kasprowym Wierchu - 6, a na Rysach - 13. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1020 hPa. W wielu miejscach jest bardzo ślisko, a pod śniegiem może znajdować się lód.

Wschód słońca: 6:37 Zachód słońca: 17:07

Sobota, 22 lutego 2020 r.

W sobotę więcej przejaśnień, a słońce pokaże się na niebie przez około 5 godzin. Będzie mocno wiać, szczególnie w partiach graniowych (w porywach do 100 km/h). Będzie cieplej; 5 stopni w Zakopanem, 2 nad Morskim Okiem, - 1 na Kasprowym Wierchu i - 4 na Rysach. W ciagu dnia nie powinno sypać, jednak po piątkowych opadach, na szlakach będzie zalegać świeża warstwa śniegu. Ciśnienie atmosferycze wyniesie 1027 hPa.

Wschód słońca: 6:35 Zachód słońca: 17:09

Niedziela, 23 lutego 2020 r.

W niedzielę warunki do wędrówek będą niekorzystne. Prognozowany jest porywisty wiatr (w porywach do 140 km/h), połączony z intensywnymi opadami śneigu (do 25 centymetrów w ciągu doby). Z uwagi na bardzo silny wiatr, na szlaki będą mogły spadać gałęzie i drzewa. W Zakopanem będzie 7 stopni, nad Morskim Okiem 3, na Kasprowym Wierchu - 2, a na Rysach - 6. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1017 hPa. 

Początek kolejnego tygodnia zapowiada się słonecznie, ale bardzo wietrznie. Świeży śnieg będzie przenoszony przez wiatr, który potworzy depozyty nawianego śniegu, co lokalnie zwiększy zagrożenie lawinowe.

Wschód słońca: 6:33 Zachód słońca: 17:12