Kamera Kasprowy Wierch

Rozpoczyna się przedostatni weekend wakacji. Ruch turystyczny na szlakach jest duży, a pogoda na piątek i sobotę zapowiada się wyśmienicie. Zobaczcie, jak dokładnie będą wyglądały warunki w najbliższych dniach.

Piątek, 21 sierpnia 2020 r.

Po ostatnich ulewach na szlakach zalega jeszcze trochę błota i wody, jednakże dzięki słonecznej pogodzie warunki poprawiają się. Przypominamy, że do soboty nieczynny jest szlak ze Świnickiej Przełęczy na Świnicę, co w połączeniu z zamknięciem odcinka Świnica - Zawrat sprawia, że ten szczyt jest całkowicie niedostępny szlakami turystycznymi. Zakończył się remont szlaku z Doliny Pańszczycy na Krzyżne i turyści mogą już podróżować na przełęcz ze schroniska Murowaniec. Dziś termometry wskazują następujące wartości: Zakopane 25 st., Morskie Oko 22, Kasprowy 16, Rysy 13. Jest więc bardzo ciepło. Cały dzień ma być słonecznie i praktycznie bezwietrznie. Ciśnienie wynosi 1019 hPa. Słońce pojawiło się na horyzoncie o 5:40, a zajdzie o 19:44.

Sobota, 22 sierpnia 2020 r.

Sobota ma być jeszcze cieplejsza i tak samo słoneczna. Powietrze w cieniu nagrzeje się do następujących temperatur: Zakopane 27, Morskie Oko 24, Kasprowy Wierch 19, Rysy 13. Ma być 12 h nasłonecznienia przy praktycznie bezwietrznej pogodzie. Ciśnienie wyniesie 1017 hPa. Dopiero około godz. 20 mogą wystąpić burze - jest więc cały dzień na górskie wycieczki. Pamiętajcie, aby w taką pogodę zabezpieczyć głowę czapką lub chustą, a skórę nasmarować kremem z dobrym filtrem. Wschód słońca tego dnia o 5:42, a zachód o 19:42.

Niedziela, 23 sierpnia 2020 r.

W niedzielę ochłodzenie i spore pogorszenie pogody. Temperatura znacząco spadnie. W Zakopanem odnotujemy 19 st., nad Morskim Okiem 17 st., na Kasprowym 13 st., a na Rysach 8 st. Od początku dnia będzie padać, momentami intensywnie, a już od godziny 11 pojawi się zagrożenie burzami. Przewidziane są jedynie 2 h nasłonecznienia. Ciśnienie atmosferyczne tego dnia wyniesie 1016 hPa, nie będzie praktycznie wiatru. Dzień rozpocznie się o 5:43, a zakończy o 19:40. Nie będzie to najlepszy czas na wędrówki. Lepiej skoncentrować się na piątku i sobocie, a w niedzielę nacieszyć się miejskimi atrakcjami Zakopanego. Wszystkim turystom wybierającym się w weekend w Tatry życzymy udanych i bezpiecznych wędrówek!