Kamera Pięć Stawów

Za nami najbrzydszy tydzień od dłuższego czasu. Weekend był co prawda nieco ładniejszy, ale warunki panujące na szlakach nadal są średnio. Nadchodzące kilka dni odznaczać się będą zróżnicowaną pogodą. Będziemy mieli i ładne dni, i konkretne ulewy. Oto szczegóły:

Poniedziałek, 21 maja

Po weekendzie w Tatrach warunki są nadal trudne. W dolinach jest błotnisto i mokro, natomiast wyżej ciągle spotkamy płaty śniegu. W Tatrach Wysokich jest go całkiem sporo. W wielu miejscach nadal konieczne jest używanie sprzętu zimowego. Dziś poniedziałek, 21 maja. Dzień pogodny, jednakże ze stosunkowo niską temperaturą. W Zakopanem mamy 15 st., nad Morskim Okiem 13 st., na Kasprowym 5 st., a na Rysach 2 st. Jest praktycznie bezwietrznie, a ciśnienie wynosi 1020 hPa. Przewidywany czas nasłonecznienia dziś wyniesie 9 h. Wchodzi w okres najdłuższych dni w roku. Słońce wzeszło o 4:49, a zajdzie o 20:24.

Wtorek, 22 maja

We wtorek z jednej strony wzrośnie temperatura, a z drugiej czekają nas burze i intensywne opady. Pierwsza część dnia będzie słoneczna - ma być bezchmurnie przez ok. 6 h, a następnie od godziny 14 nastąpi pogorszenie aury. W nocy z wtorku na środę opady mają być bardzo intensywne. Temperatura wyniesie: w Zakopanem 18 st., nad Morskim Okiem 15 st., na Kasprowym 7 st., na Rysach 5 st. Wiatr do 25 km/h, ciśnienie 1018 hPa. Słońce pojawi się na horyzoncie o 4:48, zajdzie o 20:25.

Środa, 23 maja

Środa ma być jeszcze brzydsza od wtorku. Dzień rozpocznie się od ulewnych deszczy i tam pozostanie przez cały dzień, z tym że popołudniu dojdą także burze. Próżno szukać słońca - przez cały dzień niebo będzie pochmurne. Termometry wskażą: w stolicy Tatr 18 st. C, nad największym tatrzańskim jeziorem 15, na szczycie Kasprowego 9, a na Rysach 6. Wiatr tego dnia będzie niewielki - do 15 km/h, a barometry wskażą 1019 hPa. Wschód słońca o 4:47, zachód o 20:27.

Czwartek, 24 maja

W kolejnym dniu nieznaczna poprawa pogody, ale to wcale nie oznacza, że będzie dobrze. W czwartek czeka nas słoneczny poranek i burzowo-deszczowe popołudnie, przy czym suma opadów będzie dużo mniejsza niż w dniach poprzednich. Termometry w Zakopanem wskazywać będą tego dnia ponownie 18 st.C. Nad Morskim Okiem zanotujemy 15 st. C, na Kasprowym 9 st. C, a na Rysach 7 st. C. Wiatr praktycznie zerowy, a ciśnienie wyniesie 1020 hPa. Słońce wzejdzie o 4:46, a zajdzie o 20:28. Najbliższe dni nie będą zachęcały do wędrówek. W czasie krótkotrwałych okien pogodowych i w wolne od burz poranki polecamy tylko wycieczki po dolinach. Udanego tygodnia!