warunki w Tatrach

Piątek rozpoczął się w Tatrach lampą. Jest słonecznie i jak na Tatry o tej porze - ciepło. W wyższych partiach gór nadal panują warunki zimowe, a pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. A jaka pogoda szykuje się na najbliższy weekend?

Piątek, 22 maja 2020 r. 

Od rana nad Tatrami świeci słońce, a niebo jest praktycznie bezchmurne. W Zakopanem mamy 12 stopni, nad Morskim Okiem 9, na Kasprowym Wierchu 2, a na Rysach - 4. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 9 godzin. W wyższych partiach gór nadal panują warunki zimowe, a pokrywa śnieżna jest zróżnicowana. - W miejscach zacienionych i  żlebach znajdujących się w szczególności po północnej stronie zmrożony i twardy śnieg utrzymuje się przez cały dzień. Na grani w wielu miejscach brak pokrywy śnieżnej, wystają kamienie. Występują również liczne oblodzenia - informuje Tatrzański Park Narodowy. Wybierając się w wyższe parie gór, niezbędne jest posiadanie sprzętu zimowego i umiejętność posługiwania się nim. Niewielkie utrudnienia są na czarnym szlaku pod Niżnią Kopą  (do Doliny Pięciu Stawów) spowodowane osunięciem się kamieni.

Wschód słońca: 4:47 Zachód słońca: 20:24

Sobota, 23 maja 2020 r.

W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać od umiarkowanego do dużego. Przelotnie może pokropić. W Zakopanem będzie 15 stopni, nad Morskim Okiem 11, na Kasprowym Wierchu 5, a na Rysach 2. Czas nasłonecznienia wyniesie od 3 do 5 godzin. Wiatr słaby, południowy, wysoko w górach umiarkowany. Wieczorem opady deszczu, w nocy deszcz, a w partiach szczytowych gór śnieg.

Wschód słońca: 4:46 Zachód słońca: 20:27

Niedziela, 24 maja 2020 r.

Na niedzielę synoptycy przewidują opady deszczu, a w wyższych pariach gór - śniegu. Nieco się ochłodzi: 12 stopni w Zakopanem, 12 nad Morskim Okiem, 1 na Kasprowym Wierchu i - 4 na Rysach. Wiatr przybierze na sile i powieje z prędkością ok. 35 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie 2 godziny. 

W kolejnym tygodniu utrzyma się deszczowa aura, będzie chłodno.

Wschód słońca: 4:45 Zachód słońca: 20:28