Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami przedostatni weekend z letnim czasem, tak, tak - to już za tydzień! Jaki będzie? Ładny? Brzydki? Na pewno wietrzny, ale więcej dowiesz się w naszej prognozie pogody. 

Piątek, 22.10.2021 r.,

W Tatrach aktualnie wieje wiatr halny, a jego prędkość może osiągać sporo powyżej 100 km/h. Warunki do uprawiania turystyki są bardzo niekorzystne. W wyższych partiach gór zalegają oblodzenia. W Zakopanem będzie 11, na Kasprowym -1, nad Morskim Okiem 6, a na Rysach -4 stopnie. Czas nasłonecznienia wyniesie od dwóch do czterech godzin. Dzień wstał dzisiaj o 7:11, a zachodu należy spodziewać się około 17:36. Tak jak wspomnieliśmy, nie wychodźcie wyżej w góry! Wieje halny, który może łamać drzewa, a na graniach uniemożliwia swobodne poruszanie się.

Sobota, 23.10.2021 r.

To będzie dalszy dzień z wiatrem halnym, choć jego siła zmaleje. Mimo wszystko i tak będzie osiągać momentami około 100 km/h. Warunki zatem znów będą niekorzystne i zachęcamy do nie wychodzenia w wyższe partie gór! W Zakopanem będzie ledwie 7 stopni, nad Morskim Okiem 3, na Kasprowym -5, a na Rysach aż -10! Odczuwalna temperatura jednak będzie wynosić znacznie mniej. Już na Giewoncie wyniesie około -15 stopni! Warunki będą ekstremalne, a czas nasłonecznienia wyniesie około 4 godziny. Wschód słońca: 7:13, Zachód: 17:34. Możliwy opad śniegu do 5 centymetrów.

Niedziela, 24.10.2021 r.

Ostatniego dnia weekendu pogoda się znacząco uspokoi. Wiać będzie do 35 km/h, czas nasłonecznienia wyniesie nawet około 6 godzin. Szykuje się zatem ładny dzień, jednak warunki będą trudne, a w Tatrach Wysokich ekstremalne. Halny i padający dzień wcześniej śnieg swoje zrobią, dlatego uważajcie na siebie. W Zakopanem będzie 6, nad Morskim Okiem 4, na Kasprowym -1, a na Rysach -4 stopnie. Temperatura odczuwalna będzie zbliżona do tej na termometrach. Wschód: 7:15, Zachód: 17:32.

Jak widać warunki będą bardzo trudne, a ładnie zapowiada się tylko niedziela. Mimo wszystko i wtedy warunki do łatwych nie będą należały. Uważajcie na siebie.