Pogoda Hala Gąsienicowa

Czeka nas weekend z nie najlepszą pogodą. Trochę popada, trochę sypnie śniegiem, a w niedzielę przyjdzie do nas wiatr halny. Pogorszenie warunków, początkowo zapowiadane na sobotę , przesunęło się w prognozach na niedzielę.

Piątek, 22 kwietnia 2022 r.

W wyższych partiach Tatr panują trudne warunki turystyczne. Obecnie największym problemem jest bardzo zróżnicowana warstwa śniegu, która dodatkowo w ciągu dnia zmienia się pod wpływem zazwyczaj dodatnich temperatur. Aby bezpiecznie poruszać się po górach w takich warunkach, należy mieć duże doświadczenie i pełny sprzęt zimowy. Pamiętajmy, że mimo zbliżającej się Majówki, w Tatrach nadal panuje bardzo zimowa aura! Dziś na termometrach następujące wartości: 10 st. w Zakopanem, 8 st. nad Morskim Okiem, 0 st. na Kasprowym Wierchu, -3 st. na Rysach. W ciągu dnia będzie coraz więcej chmur, chociaż jest też szansa na przejaśnienia. Łącznie przewiduje się ok. 3 h nasłonecznienia. Wiatr dziś bardzo niewielki - nie przekroczy 15 km/h. W dolinach dziś przelotne opady deszczu, a na graniach może spaść do 2 cm śniegu. Zachód słońca o 19:43.

Sobota, 23 kwietnia 2022 r.

Sobota zasadniczo ma być dniem bez większych opadów. Te wystąpią w nocy z piątku na sobotę i wrócą późnym wieczorem, ale w ciągu dnia nie powinno padać. Nocne opady będą miały podobny charakter do piątkowych - czyli w dolinach deszcz, w górach śnieg. Temperatury ukształtują się następująco: Zakopane 9, Morskie Oko 8, Kasprowy 1, Rysy -3. Zachmurzenie umiarkowane - miejscami możliwe do 5 h nasłonecznienia. Wiatr niewielki - maksymalnie 20 km/h. Wschód słońca o 5:33, zachód o 19:44.

Niedziela, 24 kwietnia 2022 r.

W niedzielę ocieplenie, które przyniesie wiatr halny i które widoczne będzie przede wszystkim w Zakopanem i na mniejszych wysokościach. Odnotujemy 15 st. w mieście, 8 st. nad Morskim Okiem, 3 st. na Kasprowym Wierchu i -1 st. na Rysach. Słońce na niebie będzie widoczne maksymalnie przez 2 h. Prędkość wiatru osiągnie około 75 km/h, a do tego przez cały dzień - co jakiś czas - wracać będą opady: w Zakopanem deszczu, na Kasprowym deszczu ze śniegiem, a wyżej śniegu. Słońce wzejdzie o 5:31, zajdzie o 19:45.