warunki weekendowe w Tatrach

W mijającym tygodniu rozpoczęła się astronomiczna i kalendarzowa wiosna, jednak utrzymywała się jeszcze zimowa aura i dopiero od czwartku temperatura zaczęła wzrastać. Nadchodzący weekend zapowiada się słonecznie, jednak na ciepłe, wiosenne dni trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Piątek, 23 marca 2018 r.

Warunki w Tatrach nie są zbyt korzystne. Szlaki w części reglowej są oblodzone i przysypane świeżym śniegiem, natomiast w wyższych partiach nieprzetarte i zawiane. Nadal obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego. Dzień będzie pogodny, z możliwym zachmurzeniem. Temperatura nieznacznie przekracza zero: w Zakopanem i nad Morskim Okiem wynosi 2 st. C, w wyższych partiach nieco zimniej - na Kasprowym -6 st. C, a na Rysach -10 st. C. Ciśnienie wynosi 1004 hPa. Słońce wzeszło o godzinie 5:37, zajdzie o 17:57, a całkowity czas nasłonecznienia wyniesie 9 h.

Sobota, 24 marca 2018 r.

Temperatura nieznacznie wzrośnie. W Zakopanem termometry pokażą 5 st. C, nad Morskim Okiem 3 st. C, na Kasprowym -5, a na Rysach -8. Wschodu słońca możemy się spodziewać o 5:34, a zachodu o 17:58. Dzień wszędzie zapowiada się słonecznie i pogodnie, bez opadów. Powieje lekki wiatr. Ciśnienie pozostanie bez większych zmian i wyniesie 1006 hPa. 

Niedziela, 25 marca 2018 r.

Niedziela będzie równie pogodna, co sobota. Temperatura praktycznie bez zmian - w Zakopanem 5 st. C, nad Morskim Okiem 3, na Kasprowym -5, na Rysach -8 st. C. Czas nasłonecznienia wyniesie 9 h. Ciśnienie jeszcze nieznacznie wzrośnie do 1011 hPa. Nie powinniśmy się spodziewać opadów ani silnego wiatru. Wschód słońca nastąpi o 6:32, zachód o 19:00 - w nocy z sobotyna niedzielę przestawimy zegarki z 2:00 na 3:00, zatem słońce zajdzie prawie godzinę później. Należy pamiętać, że mimo zapowiadanej słonecznej pogody na szlakach wciąż panują zimowe warunki i w wyższych partiach może być konieczne korzystanie ze sprzętu zimowego. Życzymy udanego weekendu i przyjemnych wędrówek!