Świnica kamera TOPR

Przed nami ostatni, pełny weekend października, a w nim zmiana czasu z letniego na zimowy. Jaka będzie pogoda? Sprawdź koniecznie. 

Piątek, 23.10.2020 r.

Pierwszy dzień weekendu przynosi nam ładną pogodę. Jest słonecznie, a czas nasłonecznienia ma wynieść łącznie do pięciu godzin. W Zakopanem mamy 15 kresek, a na Kasprowym 9. Będzie praktycznie bezwietrznie. Warunki w wyższych partiach Tatr są jednak skrajnie trudne, dlatego należy pamiętać o zachowaniu ostrożności.

Sobota, 24.10.2020 r.

To będzie najbrzydszy dzień weekendu. Pogoda nie będzie zachęcała do dłuższych wędrówek. Zaledwie jedna godzina nasłonecznienia, możliwe lekkie opady deszczu. Będzie także chłodno, tj. w Zakopanem 11 kresek, a na Kasprowym Wierchu 5. Czas nasłonecznienia wyniesie około 1h, warunki na szlakach wciąż będą bardzo trudne.

Niedziela, 25.10.2020 r. 

Ostatni dzień weekendu będzie ponownie ładny. W Zakopanem 14 kresek, a na Kasprowym 5 kresek, czas nasłonecznienia wyniesie około pięciu godzin. Warunki na szlakach łatwe nie będą, dlatego dobierz wycieczkę do swoich umiejętności i wiedzy. Wyżej w Tatrach zalega dużo zlodowaciałego śniegu, który bardzo utrudnia marsz. Także w rakach, jak i bez nich.

Jak widać weekend będzie można uznać za dobry, pamiętajcie jednak o trudnych warunkach.