Kamera Hala Gąsienicowa

Po ostatnich zimowych dniach szykuje się lekka poprawa pogody. Przez cały weekend nie będzie padać, a w sobotę i niedzielę nadejdzie nieznaczne ocieplenie.

Piątek, 23 września 2022 r.

Po opadach śniegu z ubiegłych kilku dni od wysokości 1400 metrów mamy warunki zimowe. Dane IMGW wskazują, że obecnie na Kasprowym Wierchu leży 48 cm śniegu, a TOPR ogłosił 1. stopień zagrożenia lawinowego. W związku z tym poruszanie się po górskich szlakach wymaga dużego doświadczenia i sprzętu zimowego. W dolinach w wielu miejscach jest mokro i leży sporo błota. Dziś dzień z umiarkowanym zachmurzeniem - słońce na niebie wyłoni się zza chmur na łącznie około 3 h. Temperatury kształtują się następująco: Zakopane 9, Morskie Oko 7, Kasprowy Wierch 1, Rysy -3. Nie będzie dziś żadnych opadów, a prędkość wiatru nie przekroczy 25 km/h. Słońce zajdzie dziś o 18:34.

Sobota, 24 września 2022 r.

W sobotę temperatura w wielu miejsach wzrośnie. Odnotujemy odpowiednio: 14 st. w Zakopanem, 8 st. nad Morskim Okiem, 4 st. na Kasprowym Wierchu i 1 st. na Rysach. Będzie raczej pochmurno - czas nasłonecznienia wyniesie około 3 h - niemniej jednak nie będzie padać. Wiatr tego dnia osiągnie prędkość maksymalną 30 km/h. Wschód słońca o 6:30, zachód o 18:32.

Niedziela, 25 września 2022 r.

W niedzielę temperatury podobne do sobotnich, a w niektórych miejscach nawet nieco większe. W Zakopanem będzie 14 st., nad Morskim Okiem 9, na Kasprowym 6, a na Rysach 1. Ponownie przewiduje się około 3 h słońca. Wiatr w niedzielę będzie oscylował w granicach 30 km/h. Do godzin wieczornych nie będzie opadów, natomiast około 21 pojawi się niewielki deszcz. Wschód słońca tego dnia o 6:32, zaś zachód o 18:29. Życzymy wszystkim udanego weekendu!