warunki w Tatrach

Po ładnej sobocie warunki nieco się poprawiły, jednak w niedzielę znów pojawił się deszcz. W najbliższych dniach nadal mogą pojawić się przelotne opady, spodziewane są także burze.

Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.

Warunki na szlakach powoli się poprawiają, a stan wód wraca do pierwotnego poziomu. Szlaki pozostają jednak mokre i śliskie, część z nich jest podtopiona. Zamknięte są następujące szlaki: z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich, z Brzezin do Murowańca, z Rusinowej Polany na Polanę pod Wołoszynem oraz z Wodogrzmotów Mickiewicza na Psią Trawkę i dalej na Cyrhlę. Pełna lista utrudnień znajduje się TUTAJ.

Dziś w Zakopanem temperatura wyniesie 20 st. C, po południu pojawią się burze oraz niezbt obfite opady deszczu. Nad Morskim Okiem termometry pokażą 18 st. C, na Kasprowym 10, na Rysach 8. W wyższych partiach burze mogą wystąpić w ciągu dnia oraz nocą, wiatr na Rysach będzie się wzmagał i powieje z prędkością do 45 km/h. Opady deszczu nie będą intensywne, a czas nasłonecznienia wyniesie około 6 godzin. Barometry pokażą 1012 hPa. Słońce wzeszło o 4:59, zajdzie o 20:32.

 

Wtorek, 24 lipca 2018 r.

We wtorek temperatura utrzyma się na podobnym poziomie, nie pojawią się burze, ale w wyższych rejonach może przelotnie popadać. Termometry w stolicy Tatr pokażą 20 st., nad Morskim Okiem 18, na Kasprowym Wierchu 11, na Rysach 8. Wiatr będzie coraz słabszy: od 35 km/h rano do 25 km/h w nocy na najwyższym szczycie Polski. Ciśnienie wyniesie 1012 hPa, a czas nasłonecznienia nie przekroczy 6 godzin. Słońce wstanie o 5:01, zajdzie o 20:31.

 

Środa, 25 lipca 2018 r.

W środę warunki będą podobne. Termometry pokażą w Zakopanem znów 20 st. C, nad Morskim Okiem 18, na Kasprowym Wierchu 11. W tych miejscach słońce będzie się pokazywać spoza chmur, może także przelotnie popadać. Na Rysach dzień będzie słoneczny, temperatura wyniesie 9 st. C, a wiatr zupełnie osłabnie. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1013 hPa. Dzień rozpocznie się o 5:02, nadejścia nocy możemy się spodziewać o 20:30. Tego dnia czas nasłonecznienia będzie wynosił około 5 godzin.

 

Czwartek, 26 lipca 2018 r.

W czwartek po południu powrócą burze. Temperatura w stolicy Tatr i nad Morskim Okiem wyniesie 19 st., wraz z burzami pojawią się tam opady deszczu. W wyższych partiach Tatr będzie podobnie: do południa przejaśnienia, później zaś burze i deszcz. Na Kasprowym Wierchu termometry pokażą 13 st. C, a na Rysach 10. Ciśnienie w czwartek wyniesie 1014 hPa, spodziewany czas nasłonecznienia niestety spadnie do zaledwie 3 godzin. Dzień potrwa od 5:03 do 20:28. Warunki we wtorek i środę będą dość dobre, jednak koniec tygodnia znów burzowy. Apelujemy o rozsądne planowanie wędrówek i życzymy udanego tygodnia!