Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami upalny i głównie słoneczny weekend. Nie będzie burz, ale pamiętajmy, że przy takich temperaturach organizm odwadnia się bardzo szybko. Miejcie to na uwadze i zapoznajcie się z poniższą prognozą szczegółową.

Piątek, 24 czerwca 2022 r.

Zaczęło się lato i temperatury rzeczywiście w najbliższych dniach będą bardzo letnie, niemniej jednak należy pamiętać, że w Tatrach w niektórych zacienionych miejscach, zwłaszcza na północnych stokach, mogą leżeć płaty śniegu niemożliwe do przejścia bez raków i czekana. Pamiętajmy o tym przy doborze trasy. Z racji dużego ruchu turystycznego, w miejscach wyposażonych w łańcuchy czy klamry - takich jak Giewont czy Orla Perć - mogą tworzyć się kolejki. Od poniedziałku zostanie zamknięty czarny szlak z Pięciu Stawów na Kozi Wierch. Dziś bardzo ciepło i dużo słońca. W Zakopanem mamy 25 st. C, nad Morskim Okiem 21, na Kasprowym 14, a na Rysach 8. Łączny, przewidywany, czas nasłonecznienia to 11 h. Wiatr nie będzie dziś doskwierał turystom - nie przekroczy 20 km/h nawet wysoko w górach. Nie będzie dziś burz, ani też opadów deszczu. Zachód słońca o 20:49.

Sobota, 25 czerwca 2022 r.

Sobota będzie kolejnym upalnym dniem, w czasie którego jednak będzie nieco chmur. Łączny czas nasłonecznienia powinien oscylować w okolicach 3-4 h. Miejscami będzie nawet minimalnie cieplej niż w piątek. W Zakopanem odnotujemy 25 st., nad Morskim Okiem 22, na Kasprowym 16, a na Rysach 9. W godzinach popołudniowych może spaść bardzo symboliczny deszcz, ale nie jest to przesądzone. Wiatr ponownie nie przekroczy 20 km/h. Wschód słońca o 4:35, zachód o 20:49.

Niedziela, 26 czerwca 2022 r.

W niedzielę nadal będzie się ocieplać. Temperatury powietrza w Zakopanem zmierzać będą do 30 st. C, które osiągną tuż po weekendzie. Póki co odnotujemy następujące wartości: Zakopane 27, Morskie Oko 24, Kasprowy 17, Rysy 9. Łączny czas nasłonecznienia wyniesie 11 h - nie powinno padać, nie będzie też zagrożenia burzowego. Prędkość wiatru jeszcze niższa niż w dniach poprzednich - do 15 km/h. Słońce pojawi się na niebie o 4:36, a zajdzie o 20:49. Życzymy wszystkim udanego weekendu!