Hala Gąsienicowa kamera topr

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, najbardziej magiczny czas w roku, Wybierasz się w tym okresie w Tatry? Koniecznie sprawdź naszą prognozę.

Piątek, 24.12.2021 r.,

Wigilia przyniesie nam spore ocieplenie oraz silny wiatr halny. Ten będzie wiał z prędkością przekraczającą 100 km/h, przez co warunki na szlakach będą ekstremalne. Słońca nie należy się spodziewać. W Zakopanem będzie 5 stopni, nad Morskim Okiem 1, na Kasprowym -3, a na Rysach -5. W górach może spaść 10 centymetrów śniegu. TOPR prognozuje, że utrzyma drugi stopień zagrożenia lawinowego, ale pamiętaj aby upewnić się w tej kwestii przed wycieczką. Słońce wstanie o 7:32, a zajdzie o 15:44.

Sobota, 25.12.2021 r.,

Pierwszy dzień Świąt nie przyniesie nam poprawy pogody. Znów nie ujrzymy słońca i będzie wiał halny z prędkością do 10 km/h. Spadnie około 10 centymetrów śniegu, dlatego przed wycieczką koniecznie sprawdź komunikat lawinowy. W Zakopanem będzie 1 kreska na plusie, nad Morskim Okiem -1, na Kasprowym -6 a na Rysach aż -9. Dzień rozpocznie się o 7:33, a skończy o 15:45, jak widać najkrótsze dni w roku już za nami i dzień będzie się systematycznie wydłużał. 

Niedziela, 26.12.2021 r.,

Drugiego dnia Świąt pogoda poprawi się, jednak będzie daleka od ideału. Przede wszystkim ustąpi halny, podmuchy wiatru będą osiągały poziom jedynie 15 km/h. Niestety nie ma co liczyć na słońce, bowiem wyjdzie na maksymalnie godzinę. Pokrywa śnieżna raczej tego dnia nie zwiększy się, choć modele pokazują możliwy przyrost o dwa centymetry. Pamiętaj, aby przed wycieczką koniecznie sprawdzić komunikat lawinowy TOPR! Wschód słońca nastąpi o 7:34, a zachód o 15:46. 

Jak widać pogoda w Święta nie będzie rozpieszczać. Nie ma co liczyć na wysokogórskie wyjścia, lepiej zostać w dolinach.