Morskie Oko kamera TOPR

Za nami okres dość słonecznej pogody, co jak na lipiec niestety nie było normą. A jaki będzie weekend? Zapraszamy do zapoznania się z naszą prognozą. 

Piątek, 24 lipca 2020 r., 

Dzisiejszy dzień przywitał nas przepiękną pogodą. Niestety nie będzie tak cały czas, ale narzekać nie można. Czas nasłonecznienia wyniesie do 6 godzin, nie będzie padało. Temperatury: Kasprowy do 13 kresek, a Zakopane do 21. Nie będzie może zbyt ciepło, ale lipiec zdążył nas już do tego przyzwyczaić. Wg niektórych modeli późnym popołudniem możliwe są przelotne burze, należy wziąć to pod uwagę.

Sobota, 25 lipca 2020 r.,

To będzie nieco gorszy dzień od piątku, jednak będzie się dało zrobić solidną, tatrzańską wycieczkę. Trzeba będzie wyjść jednak na szlak wcześnie rano. Do godziny 11 ma być bardzo ładne, następnie może lekko pokropić, a od około 14 ma wejść front burzowy. Co za tym idzie? Planuj swoją wycieczkę rozsądnie, tak aby przed 14 być już w bezpiecznym miejscu. Na Kasprowym będzie do 10 kresek, a w Zakopanem do 19. Czas nasłonecznienia wyniesie około 3h.

Niedziela, 26 lipca 2020 r.,

To będzie bardzo podobny dzień do soboty, z tą różnicą, że ładna pogoda ma utrzymywać się do około 14, później wejdzie front burzowy. Na Kasprowym będzie nieco cieplej, około 13 kresek, a w Zakopanem 22 kreski. Czas nasłonecznienia wyniesie od 4 do 5 godzin. Nasze rady są takie same, wyjdź wcześnie w góry i przed 14 bądź już w bezpiecznym miejscu.

Jak widać pogoda pozwoli tym razem na tatrzańskie wycieczki, jednak niezbędne będzie wczesne wyjście na szlak. Udanych wycieczek!