Kamera TOPR na Czerwone Wierchy

Przed nami ostatni weekend marca. Jaką pogodę przyniesie? Sprawdź koniecznie w naszej prognozie. 

Piątek, 24.03.2023 r.,

za oknem jest pochmurno i ciepło. Słońce zajdzie o 17:58, a czas nasłonecznienia wyniesie do sześciu godzin. Warunki w Tatrach są na ogół dobre, choć trzeba zwrócić uwagę na lokalnie rosnące zagrożenie lawinowe wraz ze wzrostem temperatury. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, ale na stokach nasłonecznionych może być on wyższy. Wiać będzie z prędkością do 36 km/h, śnieg dzisiaj nie spadnie. W Zakopanem będzie aż 17 stopni! Na Morskim Okiem 11, na Kasprowym 6 i na Rysach aż 4. W Tatry zdecydowanie wkroczyła dziś wiosna, pytanie tylko na jak długo z nami zostanie.

Sobota, 25.03.2023 r.,

dzień rozpocznie się o 5:33, a zakończy o 18:00. Czas nasłonecznienia wyniesie do jednej godziny, a ilość chmur na niebie będzie znaczna. TOPR prognozuje utrzymanie drugiego stopnia zagrożenia lawinowego, ale pamiętaj aby przed wycieczką zweryfikować najnowszy komunikat. Wiatr będzie wiał z prędkością do 30 km/h, pokrywa śnieżna  może zwiększyć się o symboliczne dwa centymetry na szczytach, a w Zakopanem będzie padał przelotny deszcz. W Zakopanem będzie 11 stopni, nad Morskim Okiem 7, na Kasprowym 3 i na Rysach 0.

Niedziela, 26.03.2023 r.,

uwaga na zmianę czasu z soboty na niedzielę! Wschód słońca przesunie się na 6:31, a zachód na 19:01, dzięki czemu znacznie później zrobi się ciemno. Przed wycieczką sprawdź koniecznie komunikat lawinowy TOPR. Czas nasłonecznienia wyniesie do 4 godzin, dzięki czemu będzie można liczyć na widoki w górach. Może spaść od 2 do 5 centymetrów śniegu na szczytach, wiatr będzie wiał z prędkością do 30 km/h. W Zakopanem będzie 10 stopni, nad Morskim Okiem 6, na Kasprowym 1 i na Rysach -3.